2020-12-21 10:17:43(ost. akt: 2020-12-21 10:20:14)
Młode Wilki

Młode Wilki

Autor zdjęcia: o

Za nami ostatnia w tym roku kolejka OLSA (Ekstraklasa), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Mecz AKS Kormoran z Produkt-Beton Geoexpert Team „na papierze” zapowiadał się więcej niż interesująco. Zbliżony potencjał kadrowy zespołów zwiastował długie i wyrównane spotkanie. W istocie takie też było, aczkolwiek konfrontacja zakończyła się po dwóch setach. Zespoły praktycznie od samego początku szły „łeb w łeb”, w związku z tym o wszystkim zadecydowały pojedyncze piłki. Więcej zimnej krwi w samej końcówce zachował AKS, który wygrał premierową partię 25:23. Drugi set miał podobny przebieg, ale i tym razem ostatnie słowo należało do Kormorana, który zamknął seta wynikiem 26:24. MVP został Paweł Zmudziński.

Wszystko wskazuje na to, że tak jak w poprzednim sezonie o tytuł mistrzowski będą bić się Młode Wilki, Inter Parts OSW Olsztyn oraz Abram Team. Waga spotkania Młodych Wilków z Inter Parts miała zatem swój niezaprzeczalny ciężar. Mający problemy Inter Parts powoli wraca do formy, więc dużo młodsze „Wilki” musiały zagrać na maksimum swoich możliwości. Pod względem sportowym był to jeden z najlepszych w tym sezonie meczów. Oba zespoły pokazały kawał solidnej siatkówki, a o ostatecznym sukcesie, podobnie zresztą jak w poprzednim spotkaniu, zadecydowały pojedyncze piłki. Inter Parts de facto od samego początku konfrontacji gonił rywala, trzymając kontakt punktowy, ale finalnie nieznacznie lepsze okazały się Młode Wilki, które wygrały 2:0 (25:23; 25:22). MVP został Bartosz Bednarczyk.