Pewna wygrana KKS

2020-12-19 17:41:07(ost. akt: 2020-12-19 20:03:16)
Z piłką Agnieszka Gromadzińska

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 11. kolejce I ligi koszykarek KKS Olsztyn odniósł pewne zwycięstwo nad AZS UW.
* KKS Olsztyn – AZS Uniwersytet Warszawski 81:61 (23:9, 20:23, 26:14, 12:15)
KKS: Markiewicz 18, Żukowska 6, Wawrzyniak 23, Woźniak 10, Wichłacz 8, Sztąberska 9, Przeradzka, Gromadzińska 3, Bałdyga, Kitkowska, Giżyńska 2, Birkos 2
Najwięcej punktów dla AZS UW: Krzyżaniak 14, Świeżak 10, Dzierbicka 9

Tuż po rozpoczęciu meczu Dzierbicka, której olsztynianki się obawiały, zdobyła dwa punkty, ale było to pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie warszawianek. Do kosza rywalek kolejno trafiały: Markiewicz, Woźniak, Żukowska, Sztąberska (za 3) i Wawrzyniak, w efekcie pierwszą kwartę KKS wygrał 14 punktami.

Po dwóch minutach drugiej kwarty było jeszcze lepiej, bowiem po trójce Wawrzyniak przewaga gospodyń wzrosła do 18 oczek (32:14). Wysokie prowadzenie najwyraźniej rozkojarzyło olsztynianki, b następne 6 minut przegrały... 2:13. Mimo to do przerwy i tak udało się im utrzymać bezpieczną przewagę (43:32).

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego odzyskały skuteczność, w efekcie po trójce Woźniak wygrywały już 57:36. A gdy niespełna minutę przed końcem tej części meczu za trzy trafiła Wawrzyniak, KKS miał już 25 oczek więcej (69:44).
W tej sytuacji tylko trzęsienie ziemi mogło olsztyniankom odebrać zasłużone zwycięstwo. A że nic takiego nie nastąpiło, więc KKS dopisał sobie dwa kolejne punkty, co oznacza, że - bez względu na inne wyniki - już zapewnił sobie pierwszoligowy byt. A teraz - jak zapowiedział trener Sztąberski - jego zespół postara się powalczyć o coś więcej.

>>> Inne mecze 11. kolejki: Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Politechnika Gdańska II 55:79, AZS Uniwersytet Gdański - SMS PZKosz Łomianki 66:41, Polonia Warszawa - Top Market MKS Pruszków 54:52, Mon-Pol Płock - Sokołów Podlaski 56:58.