Ósma porażka Indykpolu AZS Olsztyn

2020-12-16 19:25:38(ost. akt: 2020-12-17 12:14:21)
Trener Daniel Castellani

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Sensacji w Bełchatowie nie było - w zaległym meczu z 8. kolejki PlusLigi Skra bez większych problemów i bez straty seta ograła Indykpol AZS Olsztyn.
* Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (17, 21, 22)

Gospodarze prowadzili 17:12 - z prawej strony zaatakował Kapica - blok, goście podbili piłkę, która trafiła na lewe skrzydło do Schotta. Niestety, znowu blok, jednak ponownie Indykpol AZS zdołał pobić piłkę i wystawić ją na szóstą strefę do Żalińskiego. I co? Znowu blok, tym razem skuteczny...
Tak w skrócie wyglądał pierwszy set w Bełchatowie. Po tej akcji Żaliński, który do tej pory zdobył tylko jeden punkt, został zmieniony przez Andringę. Nic to jednak ni zmieniło na boisku, więc olsztynianie przegrali do 17.
W drugiej partii Żaliński powrócił na boisko, ale po trzech punktach z rzędu zdobytych przez Skrę ponownie zmienił go Andringa. Gdy po zagrywce Bieńka gospodarze wygrywali 5:1, trener Daniel Castellani - wyraźnie zdenerwowany - wziął czas. Po chwili Woch zmienił Porębę, olsztynianie częściowo odrobili straty (6:4), lecz dwie kolejne piłki zepsuł Schultz, więc zmienił go Kapica. Niestety, Schott popełnił błąd w ataku, a Andringa nadział się na blok. W efekcie Skra odskoczył na 6 punktów (11:5). Co gorsza na twarzach olsztyńskich siatkarzy coraz częściej było widać zniechęcenie, jakby jak najszybciej chcieli schować się w szatni.

Gospodarze wygrywali 13:7, ale od tego momentu goście niespodziewanie zdobyli 4 punkty z rzędu (Schott, dwa asy Andringi i autowy atak Sandera). Po ataku Kapicy Indykpol AZS przegrywał jedynie 16:17, a po chwili Teryomenko doprowadził do remisu 19:19. I gdy liczyliśmy na emocjonujący finał seta, Skra wywalczyła trzy punkty z rzędu (22:19). I tej przewagi już bełchatowianie nie roztrwonili.

Trzecią partię olsztynianie rozpoczęli jeszcze gorzej, bo Skra wygrała pięć akcji z rzędu. W tej sytuacji - mając w pamięci dwa poprzednie sety - trudno było marzyć o odwróceniu losów meczu. Castellani robił kolejne zmiany (na boisku pojawił się Doroszyński, do gry wrócił Poręba), ale gospodarze cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Do czasu aż na zagrywce pojawił się Kapica, który chwilę wcześniej zdobył 10. punkt dla Indykpolu AZS (10:15). Olsztynianin popisał się dwoma asami, a że w kolejnej akcji Ebadipour dotknął siatki, więc zrobiło się 13:15. I chociaż olsztynianie zdołali jeszcze odrobić kolejny punkt, to w końcówce Skra wygrywała 22:20. Co prawda Kapica „sprzedał” rywalom kolejnego asa, ale był to ostatni zryw Indykpolu AZS, bo decydujące punkty zdobyła Skra.
* W sobotę Indykpol AZS zagra na wyjeździe z MKS Będzin.

* Inny środowy mecz (zaległy z 16. kolejki): Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:1 (17, -23, 23, 14).