Zmiana lidera OLFA

2020-12-15 15:49:56(ost. akt: 2020-12-15 15:53:23)
Alkohole Świata na Kanta

W najbardziej elektryzującym meczu kolejki OLFA Alkohole Świata na Kanta pokonały obrońców mistrzowskiego tytułu, czyli Falco, i awansowały na pozycję lidera tabeli.
Tomaszkowo zagrało z ekipą Yakan, która po świetnym początku sezonu od pewnego momentu nie może wrócić na właściwe tory. Będące na fali Tomaszkowo poszło za ciosem i trzykrotnie umieszczając piłkę w bramce rywali (Paweł Rutka, Adam Mroczka i Wojciech Dubis) odniosło trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Honorową bramkę dla Yakan zdobył Cezary Piotrak, ustalając tym samym wynik meczu na 1:3 z perspektywy Yakan.

Cierpiący katusze MPEC podjął FC Dajtki, które bardzo dobre mecze przeplatają z takimi, o których na pewno szybko chciałyby zapomnieć. Tym razem jednak drużyna z Dajtek pokazała kawał solidnego futbolu i nie dała większych szans ekipie Cezarego Serafina. Dwa gole Rafała Stanisławskiego i bramka Pawła Mazurkiewicza to było zdecydowanie za mało na świetnie dysponowane tego dnia FC Dajtki. Hat-tricka ustrzelił Robert Jakubowski, dwa trafienia dorzucił Adrian Błudnicki, a po jednym Mateusz Knifka i Marcin Kurgan. FC Dajtki wygrały 7:3 i nieco odskoczyły od zespołów usytuowanych na końcu stawki.

Celujący w podium LUK-CAR podejmował zawsze groźny i niewygodny Night Riders Olsztyn. Był to typowy mecz walki, w którym każda z drużyn miała szanse, toteż o ostatecznym rezultacie tak naprawdę zadecydowały pojedyncze detale. Po pierwszym kwadransie, dzięki bramkom Bartosza Jaskulskiego (Night Riders Olsztyn) oraz Bartosza Sacharczuka (LUK-CAR), mieliśmy remis 1:1. W drugiej połowie emocji nie zabrakło, ale jeden z najskuteczniejszych graczy ligi Marcin Jurewicz w 23. minucie ustalił wynik meczu na 2:1 dla Night Riders Olsztyn.

Absolutny hit wieczoru, czyli mecz pomiędzy Alkoholami Świata na Kanta a Falco, zapowiadał się więcej niż interesująco. Początek był niezwykle wyrównany, a piłka co chwilę wpadała do siatki. W 12. minucie po bramkach Zbigniewa Marchlewskiego oraz Macieja Sulikowskiego (Alkohole Świata na Kanta) i Kacpra Golksa oraz samobójczym trafieniu (Falco) na tablicy świetlnej mieliśmy remis 2:2. Później jednak Alkohole włączyły drugi bieg i odjechały Falco z niedostępnej dla niej szybkością. Trzy kolejne gole Zbigniewa Marchlewskiego, dwa Macieja Sulikowskiego i Pawła Wiśniewskiego plus jedna bramka Michała Szymborskiego złożyły się na imponująca liczbę dziesięciu goli! Falco było w stanie umieścić piłkę w bramce jeszcze trzykrotnie (Kacper Golks – 2, Kamil Kulas – 1) i zasłużenie przegrało 5:10.

Alcar Renault spotkanie ze Zgodą F.C. rozpoczął w najlepszym możliwym stylu. Dość powiedzieć, że po pierwszej połowie mecz w zasadzie był już rozstrzygnięty, albowiem Alcar prowadził 5:0 (Adam Kapusta – 2; Kamil Koziorowski, Sebastian Krzywicki, Damian Rogalski – 1)! Podczas finałowych 15 minut emocje nieco opadły. Alcar kontrolował przebieg gry i dorzucił do swojego dorobku jeszcze jedno trafienie (Damian Rogalski). Zgoda odpowiedziała dwukrotnie za sprawą Ariela Żukowskiego, ale pozwoliło jej to tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki, której finalny rezultat brzmiał 2:6.