Sajtmak odwrócił losy meczu

2020-12-13 11:20:15(ost. akt: 2020-12-13 11:23:16)
Adam Kurian (Sajtmak)

Przedostatnia w tym roku kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przeszła do historii. Na słowa uznania zasłużył Sajtmak, który w pięcioosobowym składzie pokonał FC Karolin.
Ubiegłotygodniowa porażka i przerwana fantastyczna seria 24 zwycięstw z rzędu pozytywnie wpłynęły na zawodników KS Jakubek Olsztyn. Tym razem ich rywalami byli brązowi medaliści poprzedniej edycji - Legends Olsztyn. Ekipa, której żywiołowość na parkiecie niejednokrotnie pomagała w odniesieniu pozytywnego wyniku, tym razem nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Co prawda mecz lepiej rozpoczęli Legends (5:1), ale z piłki na piłkę Jakubek przejmował inicjatywę na boisku (10:10 i 20:14). Legends walczyli, zredukowali nawet straty do dwóch punktów (18:20), ale końcowe fragmenty tego seta to już pewna i skuteczna gra lidera i zwycięstwo 25:21. Wyrównana gra w drugiej partii toczyła się do wyniku 13:13. Później KS Jakubek podkręcił tempo i stosunkowo łatwo wygrał 25:18 i cały mecz 2:0. MVP został Paweł Reda (zdobył 14 punktów).

W drugim spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy zespołów, które jak na razie nie mają zbyt wiele powodów do zadowolenia. Mające na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa adrenaline.pl TEAM podejmowało SSPS AZS Olsztyn, który w bieżących rozgrywkach jeszcze nie punktował. Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS dobrze rozpoczęło ten pojedynek i długi czas prowadziło równorzędną walkę (5:1; 15:15). Później większe doświadczenie i siła gry zdecydowała o zwycięstwie adrenaline 25:16. W drugim secie Tomasz Świstowski i spółka od początku do końca dominowali na parkiecie, ostatecznie zwyciężając 25:15. MVP został kierujący grą zwycięskiego zespołu Paweł Czepan.

W ostatnim meczu kolejki wicelider tabeli Sajtmak podejmował FC Karolin. Przez długi czas zanosiło się na zwycięstwo beniaminka, który pewnie wygrał pierwszego seta (25:18), a w drugim prowadził 12:8. I od tego momentu zaczął się koncert gry niesamowicie zmotywowanego Adama Kuriana, co pozytywnie przełożyło się na pozostałych zawodników Sajtmaka. Najpierw doprowadzili do remisu (16:16), a później grając fantastycznie w obronie i skutecznie w ataku nie dali najmniejszych szans zdezorientowanym przeciwnikom, zwyciężając 25:18. Tie-break miał emocjonujący przebieg, ale dwie ostatnie akcje padły łupem wicelidera rozgrywek, który po zwycięstwie 16:14 mógł unieść ręce w geście triumfu. MVP został Adam Kurian, który zapisał na swoim koncie 20 punktów.