Zwycięstwa faworytów

2020-12-06 22:56:47(ost. akt: 2020-12-06 23:01:36)
Młode Wilki

Młode Wilki

W meczu na szczycie Inter Parts OSW Olsztyn, najbardziej utytułowana drużyna OLSA, po twardym boju uległa obrońcom mistrzowskiego tytułu, czyli ekipie Abram Team.
Wracający na właściwe tory Produkt-Beton Geoexpert Team sprawdził formę drużyny Netland. O dziwo, w pierwszej partii to Tomasz Pszczółkowski i spółka musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 21:25. Podrażniony Produkt-Beton w drugiej partii dosłownie rozniósł rywali 25:13. W decydującym secie gra wyraźnie się wyrównała, ale finalne słowo należało do aktualnie trzeciej drużyny w ligowej tabeli. Produkt-Beton wygrał w tie-breaku 15:13 i utrzymał miejsce w top 3. MVP został Tomasz Poskier.

Stawiająca pierwsze kroki na ekstraklasowych parkietach Temida zmierzyła się z Nocożercami. Na papierze faworyt był oczywisty, ale przedmeczowe oczekiwania już wiele razy brutalnie zweryfikowała siatkarska rzeczywistość. Niespodzianki jednak nie było. Nocożercy zagrali swoje, a rażąca nieskutecznością Temida nie potrafiła dotrzymać kroku zespołowi, z którym muszą liczyć się nawet tuzy OLSA. Nocożercy mimo wszystko zaskakująco łatwo wygrali 2:0 (25:14; 25:12) i z sześcioma punktami wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli. MVP został Krzysztof Rawski.

Pozbawiony kluczowych graczy Inter Parts OSW Olsztyn zagrał z Abram Teamem. Drużyna prowadzona przez Pawła Polechońskiego zaczęła z impetem godnym obrońców mistrzowskiego tytułu i gdy prowadziła 13:5, losy pierwszej partii zdawały się być przesądzone. Inter Parts rozkręcał się jednak powoli i pomimo przegranej w pierwszym secie 22:25 zasygnalizował, że tanio skóry nie sprzeda. Po zmianie stron role się odwróciły. Inter Parts dominował, skutecznie zmierzając w stronię tie-breaka. Rywale obudzili się w ostatnim możliwym momencie, ale i tak przegrali drugą partię 25:27. W decydującej rozgrywce oba teamy od samego początku szły łeb w łeb. Ostatecznie jednak więcej zimnej krwi zachował Abram Team, wygrywając 15:13. Inter Parts wprawdzie przegrał, ale udowodnił, że przy powrocie do gry podstawowych zawodników nie jest bez szans w walce z najlepszymi zespołami OLSA. MVP został Dorian Nawrocki.

Niepokonane w tym sezonie Młode Wilki zagrały z drużyną AKS Kormoran, która znana jest z tego, że bez względu na boiskowe okoliczności nigdy „nie pęka”. Tym razem jednak siła ognia Młodych Wilków pozbawiła rywali ich największych atutów. Wicemistrzowie OLSA z ubiegłego sezonu grali jak z nut i z akcji na akcję byli coraz bliżej końcowego zwycięstwa. Victoria młodych Wilków nastąpiła zgodnie z oczekiwaniami po dwóch setach, w których jeden z głównych pretendentów do mistrzowskiego tytułu pozwolił swoim rywalom ugrać odpowiednio 18 i 16 punktów. MVP został Jakub Zabłocki.