Dublet Tomaszkowa

2020-12-06 22:50:45(ost. akt: 2020-12-06 22:55:25)
KS Tomaszkowo

W rozgrywkach OLFA ostatnio najwięcej powodów do radości mieli gracze KS Tomaszkowo, który ustrzelili dublet, odnosząc dwa pierwsze zwycięstwa.
Potrafiący w tym sezonie sprawdzić niespodziankę Yakan, aby urwać punkty Alkoholom Świata na Kanta, musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Zadanie teoretycznie wykonalne, aczkolwiek jak pokazuje praktyka niezwykle trudne. Yakan podszedł do rywala z szacunkiem, ale bynajmniej nie zrezygnował z walki i robił co mógł, jednak bramki Daniela i Damiana Lewandowskich to było zdecydowanie za mało… Sześć goli Alkoholi (Michał Szymborski – 3, Paweł Wiśniewski – 2, Jakub Brych – 1) załatwiło sprawę kompletu punktów i pozwoliło powiększyć temu zespołowi przewagę nad drugim w tabeli Interio Centro Talenti.

Wyczekujący pierwszej wygranej w sezonie KS Tomaszkowo zagrał z grającą w kratkę OIRP. Underdog wyszedł skoncentrowany jak nigdy dotąd i nie pozwolił sobie na chwilę rozluźnienia. No i Tomaszkowo dopięło swego! Rafał Tukalski, Wojciech Dubis oraz Łukasz Bogdanowicz sprawili, że gracze z Tomaszkowa po zakończeniu spotkania w końcu mogli unieść ręce do góry w geście zwycięstwa.
Będący na fali KS Tomaszkowo, niejako z marszu, podszedł do konfrontacji z GLKS Jonkowo. Po pierwszej połowie wydawało się, że wcześniejsza wygrana Tomaszkowa była jednorazowym „wybrykiem”. Bramki Bartosza Kurto i Michała Górskiego dały piłkarzom z Jonkowa komfort gry i znacznie zwiększyły ich szanse na kolejne trzy punkty. Tyle tylko że finałowy kwadrans to był istny koncert gry w wykonaniu KS Tomaszkowo. Sygnał do ataku dał w 19. minucie Wojciech Dubis, a chwilę później do wyrównania doprowadził Łukasz Jędrzejewski. Walka rozgorzałą na dobre, ale ostatnie słowa należało do goniącego wynik Tomaszkowa! Łukasz Bogdanowicz i ponownie Wojciech Dubis w ostatniej minucie znaleźli drogę do bramki GLKS-u, ustalając tym samym wynik na 4:2 dla KS Tomaszkowo.