Podział punktów w Legnicy

2020-12-04 19:47:59(ost. akt: 2020-12-06 22:45:57)
Trener Adam Majewski został ukarany żółtą kartką

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W pierwszym meczu 16. kolejki I ligi Stomil Olsztyn na wyjeździe zremisował z Miedzią Legnica.
* Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 2:2 (2:2)
0:1 - Łuczak (38), 1:1 - Matuszek (40), 1:2 - Biedrzycki (43 k), 2:2 - Zapolnik (45 k)
STOMIL: Kudrjavcevs - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Byrtek, Carolina (66 Sierant) - Szramka (82 Straus), Ogrodowski (62 Sadowski), Spychała, Łuczak (82 van Weert) - Kuświk (62 Jarosz)

Pierwsze minuty należały do Miedzi, ale generalnie gra była dość chaotyczna, chociaż przeważnie piłka była na połowie Stomilu. Dopiero w 14. min zrobiło się gorąco w polu karnym gości, ale groźny strzał Drzazgi w ostatniej chwili zdołali zablokować olsztyńscy obrońcy. Dla odmiany trzy minuty później zakotłowało się pod legnicką bramką - nastąpiła seria uderzeń głową, po których piłka w końcu trafiła do Caroliny, a ten strzelił słabo i niecelnie. Mecz się wyrównał, obie drużyny dużo biegały, jednak bez większych efektów. Godny odnotowania był jedynie strzał (a może to było dośrodkowanie) Caroliny, po którym piłka przeleciała niedaleko słupka.
Kilka minut później celnie główkował Drzazga, ale piłkę bez problemu wyłapał Kudrjavcevs.
Aż nadeszła 38. minuta - po rzucie rożnym piłka odbiła się od kilku zawodników, po czym dopadł do niej Łuczak, który z 7 metrów huknął nie do obrony! 1:0 dla Stomilu! Było to trzecie trafienie Łuczaka w tym sezonie. Niestety, radość olsztynian trwała tylko dwie minuty, bo akcję Miedzi skutecznym uderzeniem głową wykończył Matuszek.
I gdy piłkarze myśleli już o przerwie, niespodziewanie padły jeszcze dwa gole - najpierw rzut karny za faul na Szramce wykorzystał Biedrzycki, po czym dwie minuty później olsztyński obrońca zagrał ręką przed własną bramką, w efekcie po kolejnej jedenastce gospodarze ponownie doprowadzili do remisu.

Druga połowa była słabsza, ot, piłkarze biegali, podawali, krzyczeli, ale efektów z tego nie było żadnych. A jak były, to przypadkiem, jak w 83. minucie, gdy po podaniu/dośrodkowaniu van Weerta piłka odbiła się od poprzeczki. Gdyby Holender trafił do siatki, miałby prawdziwe „wejście smoka”, bo na boisku pojawił się zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej.
W końcówce gospodarze przycisnęli, m.in. minimalnie niecelnie uderzali Zapolnik i Román, a stomilowcy cofnęli się, czekając na ostatni gwizdek sędziego, który doliczył aż 6 minut. No i doczekali się, dzięki czemu mogli doliczyć sobie cenny punkt.
* W sobotę w Stomilu rozpoczną testy: Piotr Dominik, Mateusz Jońca (obaj Granica Kętrzyn), Paweł Flis (MKS Korsze) i Cezary Sobolewski (Motor Lubawa).

* Inne wyniki 16. kolejki: Chrobry Głogów - Resovia 3:0 (Banaszewski 29, Bryła 30, Cywka 90), GKS 1962 Jastrzębie - GKS Bełchatów 3:2 (Rumin 2 k, 45, Bondarenko 74 - Magiera 28, Gancarczyk 39), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 2:0 (Gergel 45, 87 k), Radomiak Radom - Arka Gdynia 0:0, Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (Piter-Bučko 64 k), Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (Krykun 36, 67, Sasin 58, Wojciechowski 69 - Gregório 75 k), GKS Tychy - Odra Opole 2:0 (Lewicki 15, Moneta 89); Widzew Łódź - Korona Kielce (przełożony).