Siatkarska młodzież coraz mocniejsza

2020-12-03 18:11:46(ost. akt: 2020-12-03 18:14:58)
Poczta Polska Olsztyn

Autor zdjęcia: OSiR

OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, rozkręca się z kolejki na kolejkę. Pewne zwycięstwa odniosły zespoły usytuowane na szczycie ligowej tabeli, czyli Smart Investments AZS SMS I i Poczta Polska Olsztyn.
Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Smart Investments AZS SMS I podejmował solidnych Orto-Koneserów. Faworyt był oczywisty, ale ograni przez lata na drugoligowych parkietach Orto-Koneserzy to zespół co najmniej niewygodny, który potrafi zaskoczyć niejedną ekipę. Tym razem jednak niespodzianki nie było. Smart Investments grał efektownie i efektywnie, mając przewagę w kluczowych elementach siatkarskiego rzemiosła. Młodzież wygrała 2:0 (25:22; 25:20), robiąc kolejny krok w stronę I ligi. MVP został Patryk Tomaszuk.

Mający pierwszoligowe aspiracje Salon Optyczny Wzrook Volley skrzyżował rękawice z grającym w kratkę AZS UWM SMS II. Zbliżony potencjał obu zespołów zwiastował długie i emocjonujące spotkanie, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna od przedmeczowych oczekiwań. Młodzi azetesiacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Ich pewna i równa gra zaowocowała stosunkowo łatwą wygraną 2:0 (25:22; 25:19) i awansem na czwarte miejsce w tabeli. MVP został Tymoteusz Giedziun.

Wchodząca na właściwe tory Poczta Polska Olsztyn stanęła naprzeciwko chimerycznego KBL. Teoretycznie wszystko było możliwe, ale zmotywowani „Pocztowcy” nad wyraz poważnie podeszli do kolejnego w tym sezonie wyzwania i dość gładko wygrali 2:0 (25:17; 25:19). Przewaga graczy Poczty Polskiej praktycznie od samego początku nie podlegała dyskusji, toteż wynik końcowy właściwie nie miał prawa być inny. Wygrana aktualnych wiceliderów tabeli pozwoliła im utrzymać drugą lokatę i co najważniejsze nie stracić kontaktu punktowego z Smart Investments AZS SMS I. MVP został Krystian Volmar.

Wieczór zakończyła siatkarska batalia Neotherm z Pogotowiem Nowak 24 h. „Nowaki” zaczęły z pasją i nim zdezorientowani rywale zdążyli się obudzić, to było już po secie. Pogotowie Nowak 24 h wygrało pierwszą partię 25:14 i w spokoju czekało na drugiego seta. Po zmianie stron podrażniony Neotherm wziął się ostro do roboty, rozstrzygając seta na swoją korzyść (25:20). Tie-break był już tylko formalnością. Idący jak burza Neotherm „zmiótł” swoich boiskowych adwersarzy z parkietu wygrywając 15:7. MVP został Bartłomiej Marciniak.