Udana kolejka szczypiornistów

2020-11-28 18:58:27(ost. akt: 2020-11-28 19:17:53)
Pomeczowa radość olsztyńskich szczypiornistów

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W 9. kolejce I ligi piłkarz ręcznych Warmia Energa wyszarpała zwycięstwo w Grudziądzu, natomiast KPR Elbląg bez problemów ograł Sokoła Kościerzyna.
* MKS Grudziądz - Warmia Energa Olsztyn 23:24 (11:13)
WARMIA ENERGA
: Makowski, Kaczmarczyk, Laskowski 2, Starzec 2, Didyk 5, Konkel 2, Kopyciński 1, Sikorski 3, Chełmiński 2, Golks 2, Zemełka, Michał Klapka, Dzido 1, Malewski 4

* KPR Elbląg - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 29:20 (13:9)

Mecz w Grudziądzu był bardzo emocjonujący, w drugiej połowie było bardzo nerwowo, wynik ważył się do ostatnich sekund, ale ostatecznie o jedną bramkę lepsi byli olsztynianie, którzy dzięki temu zluzowali gospodarzy na fotelu lidera.
W pierwszej połowie Warmia wygrywała już 7:3, ale dwie minuty przed końcem bliżsi wygranej byli gospodarze, którzy wygrywali 23:22. Jednak kropkę nad i, a właściwie dwie kropki, w ostatnich sekundach postawili Malewski i Dzido (była to jego jedyna bramka w tym meczu!).

* Czołówka tabeli: 1. Warmia Energa Olsztyn 18 227:195; 2. MKS Grudziądz 17 216:195; 3. KPR Elbląg 16 206:197