2020-11-22 18:16:25(ost. akt: 2020-11-22 18:17:55)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 7. kolejce I ligi koszykarek KKS Olsztyn pokonał silny Mon-Pol Płock!
* KKS - Mon-Pol 79:76 (18:16, 18:18, 20:21, 23:21)
KKS: Sztąberska 5, Markiewicz 22, Żukowska 16, Wawrzyniak 11, Giżyńska 2, Woźniak 17, Birkos, Wichłacz 6

Mon-Pol zaczął od prowadzenia 6:0, ale po 6 minutach i rzucie Woźniak to KKS wygrywał 11:10. Od tego momentu trwała zacięta walka punkt za punkt, jednak w drugiej kwarcie zespół z Płocka zdołał wypracować 4 oczka przewagi (29:25, 32:28). Ostatnie minuty przed przerwą ponownie należały do olsztynianek, które rzuciły 8 punktów z rzędu (do trójek Wawrzyniak i Sztąberskiej dwa punkty dołożyła Markiewicz). W trzeciej kwarcie Mon-Pol ponownie odskoczył (53:49), lecz koszykarki KKS cały czas trzymały wynik. W efekcie w ostatniej kwarcie po rzucie Markiewicz wygrywały 65:60. Co prawda goście odrobili straty, ale 20 sekund przed końcem - przy stanie 76:76 - celną trójką popisała się niezawodna Markiewicz. I tak wygrana KKS stała się faktem!
* Inne wyniki: Top Market MKS Pruszków - Sokołów SA Sokołów Podlaski 60:46, Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Uniwersytet Warszawski 44:69, Polonia Warszawa - AZS Uniwersytet Gdański 76:53, Politechnika Gdańska II - SMS PZKosz Łomianki 96:86.