Poczta na fali wznoszącej

2020-11-13 08:53:33(ost. akt: 2020-11-13 08:56:52)
Poczta Polska Olsztyn

Pomimo pandemicznych ograniczeń rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, nie zwalniają tempa.
Wieczór zaczęliśmy od zaskakująco wyrównanego i długiego spotkania Orto-Koneserów z Neotherm. W pierwszym secie oba zespoły nie wstrzymywały ręki, grając twardą, męską siatkówkę. Walko toczyła się do samego końca, a o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się Orto-Koneserzy, którzy wygrali 35:33, ale nic jeszcze nie było rozstrzygnięte. W drugiej partii Neotherm wygrał 25:16 i przed decydującą rozgrywką zdawał się być w nieco lepszej sytuacji. Orto-Koneserzy pokazali jednak charakter i po dramatycznym boju z szeregiem zwrotów akcji wygrali 15:13. MVP został Szymon Dworzniak.

Poczta Polska Olsztyn, która sezon rozpoczęła zdecydowanie poniżej oczekiwań, kryzys formy ma już najwyraźniej za sobą. Wszak AZS UWM SMS II to jak na drugoligowe standardy silna ekipa, czyniąca przy tym systematyczne postępy. „Pocztowcy” nie dali jednak najmniejszych szans siatkarskiej młodzieży,ogrywając ją 2:0 (25:16; 25:16). Trzy punkty, które dopisała do swojego dorobku Poczta Polska Olsztyn, pozwoliła jej przesunąć się na czwarte miejsce w tabeli i złapać kontakt z ligową czołówką. MVP został Sebastian Zaręba.

Salon Optyczny Wzrook Volley. jeżeli chce w przyszłym sezon walczyć na pierwszoligowych parkietach, to takie mecze, jak ten z Pogotowiem Nowak 24 h musi rozstrzygać na swoją korzyść. W pierwszym secie wszystko szło zgodnie z planem. Salon Optyczny szedł konsekwentnie po swoje, a „Nowaki” pomimo ambitnej gry nie byli w stanie zaskoczyć swoich przeciwników przegrywając ostatecznie do szesnastu. Z biegiem czasu Pogotowie Nowak 24 h grało jednak coraz lepiej i po emocjonującej końcówce dosłownie „wydarło” zwycięstwo w drugim secie zwyciężając 26:24. W tie-breaku podrażniona ekipa Salonu Optycznego wróciła do dyspozycji z premierowej partii. „Nowaki” wprawdzie nie odstawały, ale siła ognia przeciwników spowodowała, że doświadczona drużyna uległa 11:15 i musiała zadowolić się jednym punktem. MVP został rozgrywający Grzegorz Żochowski.