Warmia Energa przedłużyła swoją pucharową przygodę

2020-11-11 22:23:12(ost. akt: 2020-11-11 22:32:06)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Zgodnie z przewidywaniami Warmia Energa nie miała problemów z ograniem na wyjeździe drugoligowego Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Dzięki temu olsztynianie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.
* Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Warmia Energa Olsztyn 19:39 (9:18)
WARMIA: Daniel Makowski, Cezary Kaczmarczyk, Krystian Matusiak, Marcin Laskowski 1, Marek Starzec 3, Daniel Didyk 2, Adam Konkel 3, Mateusz Kopyciński 7, Michał Sikorski 1, Wojciech Golks 2, Jakub Zemelka 2, Marek Klapka 7, Piotr Dzido 2, Marcin Malewski 3, Filip Lewalski 6

Początek meczu w wykonaniu olsztynian był dość niemrawy, bowiem po 20 minutach wygrywali jedynie 9:8. Jednak w końcówce tej części pojedynku Warmia Energa wrzuciła wyższy bieg, dzięki czemu w ciągu 10 minut powiększyła przewagę do 9 bramek.
Po przerwie goście dominowali na boisku już niepodzielnie. Warto zauważyć, że 7 bramek rzucił Filip Lewalski, który jest wypożyczony z drugoligowego Szczypiorniaka Olsztyn.