Kuriozalny mecz w Ostródzie

2020-11-04 20:15:39(ost. akt: 2020-11-05 07:09:21)
Rafał Siemaszko (Sokół Ostróda)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Dwa zmarnowane rzuty karne, gra w przewadze, samobój i wysoka porażka - tak w skrócie można opisać środowy mecz II ligi Sokół Ostróda - KKS Kalisz.
* Sokół Ostróda - KKS Kalisz 1:4 (0:0)
0:1 - Gawlik (59), 0:2 - Żwir (67 s), 0:3 - Maćczak (75), 1:3 - Wolny (81), 1:4 - Tunkiewicz (86)
SOKÓŁ: Niezgoda - Brzuzy (67 Kalinowski), Mazurowski, Żwir, Dobosz (67 Siemaszko) - Zimmer (59 Rugowski; 86 Odolak), Gajda, Zalewski (86 Święty), Andrzejczak - Wolny, Wicki

Do przerwy gospodarze mieli dwa rzuty karne - za pierwszym razem piłkę na 11. metrze ustawił Wolny, jednak jego strzał - delikatnie mówiąc - do trudnych nie należał, w efekcie Krakowiak zdołał piłkę odbić. A że bramkarz z Kalisza poradził sobie także z dobitką Gajda, więc wynik nie uległ zmianie. Jednak w 36. min wychodzącego na czystą pozycję Wickiego tym razem sfaulował Krakowiak (na swoim koncie ma siedem meczów w Ekstraklasie w barwach Widzewa) - sędzia nie miał wątpliwości i ukarał bramkarza KKS czerwoną kartką, dodatkowo odgwizdując rzut karny. W bramce gości stanął więc 20-letni Pawela, a piłkę na 11. metrze ponownie ustawił Wolny. Zawodnik gospodarzy chciał się zrehabilitować za poprzednią nieudaną próbę, jednak nic z tego nie wyszło, bo uderzył równie słabo, w efekcie nierozgrzany bramkarz wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. Co prawda znowu do dobitki dopadł Gajda, jednak tym razem piłka odbiła się od słupka.

Mimo to w drugiej połowie gospodarze wydawali się być faworytem, grali przecież z przewagą jednego zawodnika. Tylko że, niestety, kompletnie nie było tego widać na boisku, mało tego, to goście przeważali! I tak w 53. min gospodarzy uratował Niezgoda, który w sobie tylko znany sposób obronił strzał głową z 6 metrów! Dwie minuty później po kolejnej główce piłka odbiła się od poprzeczki ostródzkiej bramki, aż w końcu w 59. min goście dopięli swego. Oczywiście po kolejnym strzale głową!
Jeśli w tym momencie ktoś pomyślał, że Sokół się przebudzi, ten się srogo rozczarował, bo piłkarze z Kalisza zdobyli jeszcze trzy gole. Poza drugim, bowiem w tym przypadku „wyręczył” ich Żwir. Co prawda przy wyniku 0:3 do siatki wreszcie trafił Wolny, ale pięć minut później goście postawili kropkę nad i...
Bez względu na to, jak się ten sezon potoczy, piłkarze i kibice Sokoła bez wątpienia ten mecz jeszcze długo będą pamiętać.

* Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 4:3 (2:0)
1:0 - Baidoo (9), 2:0 - Górski (40), 3:0 - Walków (51), 3:1 - Jabłoński (55), 3:2 - Surdykowski (65), 3:3 - Zyska (71), 4:3 - Brodziński (73 k)
OLIMPIA: Przybysz - Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski - Kamiński, Krasa, Zyska (78 Poliński), Falon (46 Tkaczuk), Bawolik (53 Jabłoński) - Surdykowski

* Inne wyniki 11. kolejki: Stal Rzeszów — Wigry Suwałki 1:2 (1:1), Lech II Poznań — Skra Częstochowa 1:0 (1:0), Górnik Polkowice — Błękitni Stargard 2:1 (1:1), GKS Katowice — Garbarnia Kraków 2:1 (0:0), Chojniczanka Chojnice — Motor Lublin 0:0. Mecze przełożone: Olimpia Grudziądz — Znicz Pruszków (10.11). Hutnik Kraków — Śląsk II Wrocław (11.11). Pauzowała Bytovia Bytów.