MPEC poradził sobie z Alkoholami

2020-10-28 11:01:45(ost. akt: 2020-10-28 11:22:26)
 Interio Centro Talenti i Fortuna

Wydarzeniem minionej kolejki Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego była niespodziewana wygrana MPEC-u z niepokonanymi dotąd Alkoholami Świata na Kanta. Powody do zadowolenia mogą mieć także gracze Falco, którzy rozgromili Alcar Renault 9:4!
Przeżywający kryzys MPEC stanął naprzeciwko rewelacji bieżącego sezonu, czyli Alkoholi Świata na Kanta. Cezary Serafin i spółka nie mieli nic do stracenia i pokazali, że grać w piłkę potrafią. Wprawdzie wynik meczu otworzył Michał Szymborski z Alkoholi, ale autorami kolejnych trzech bramek byli gracze MPEC-u (Kamil Dekert – 2, Tomasz Długołęcki – 1). Zdeterminowane Alkohole dopadły rywali w 26. minucie po trafieniach Pawła Wiśniewskiego i Michała Gorgola. I gdy wydawało się, że drużyny będą musiały podzielić się punktami, Kamil Dekert skompletował hat-tricka, dając tym samym zwycięstwo swojemu zespołowi 4:3.

Idąca jak burza Fortuna zagrała z Interio Centro Talenti. Był to typowy mecz walki, w którym każda z ekip miała swoje szanse, ale wynik na tablicy świetlnej ani drgnął przez 15 minut. W finałowym kwadransie było podobnie i po wyrównanym spotkaniu padł bezbramkowy remis, który jest jak najbardziej sprawiedliwy.

Podrażnione Falco zagrało z solidną ekipą, jaką bez wątpienia jest Alcar Renault. W odróżnieniu od wcześniejszego spotkania, tym razem piłkarze uraczyli nas gradem bramek. Ton rywalizacji nadawało Falco, ale gdy w 19. minucie zrobiło się 4:4, wynik meczu pozostawał sprawą otwartą (bramki dla Falco: Arkadiusz Mazurkiewicz – 2, Bogdan Ślimak i Kacper Golks – 1; bramki dla Alcar Renault: Wojciech Ratyński, Damian Rogalski, Łukasz Galik i Krzysztof Ciarkowski). Ostatnie pięć minut należało do obrońców mistrzowskiego tytułu. Nowy nabytek Falco, czyli Kacper Golks, strzelił kolejne trzy bramki, a Paweł Szantar i Bogdan Ślimak dorzucili po jednym trafieniu. Skonsternowani rywale nie byli już w stanie odpowiedzieć, w efekcie czego przegrali 4:9.

Czekające na swoją pierwszą bramkę i punkty KS Tomaszkowo podejmowało LUK-CAR. Wynik meczy otworzył bezsprzecznie najefektowniejszym golem tego sezonu Krzysztof Syrojć. „Bomba” z okolic środka boiska wpadła ku uciesze graczy LUK-CAR dosłownie w samo okienko! Tomaszkowo nie traciło jednak rezonu i dzięki hat-trickowi, którym popisał się Wojciech Dubis, wyszło na prowadzenie 3:1. LUK-CAR walczył, robił co mógł, zrównując się ze swoimi rywalami, jeżeli chodzi o bramki w ostatniej minucie meczu (Krzysztof Syrojć i Grzegorz Metera). Na zegarze zostało szesnaście sekund do końca, a oba teamy nie zamierzały zadowolić się jednym punktem. Gol Pawła Rutki (KS Tomaszko) początkowo zdawał się być rozstrzygającym, ale chwilę później drogę do bramki znalazł Łukasz Marciniak i mecz zakończył się wynikiem 4:4.