Udany wyjazd Sokoła i fatalna passa Olimpii

2020-10-25 20:15:03(ost. akt: 2020-10-25 20:16:17)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W II lidze sześciu porażek w dziewięciu spotkaniach doznała Olimpia Elbląg, natomiast Sokół Ostróda tym razem zaliczył drugą wygraną na wyjeździe.
• Olimpia Elbląg — Górnik Polkowice 0:3 (0:2)
0:1 — Sobków (7 k), 0:2 — Szuszkiewicz (45), 0:3 — Sobków (61 k)
OLIMPIA: Przybysz — Sarnowski (52 Surdykowski), Lewandowski, Wenger, Sedlewski (87 Wierzba), Falon, Zyska (66 Kordykiewicz), Krasa (77 Sobiecki), Kiełtyka, Kamiński, Bawolik (66 Poliński)

Ostatni raz gospodarze wygrali 19 lipca z Legionovią (2:1). Od tej pory trwa czarna seria elbląskiego klubu, która - niestety - została przedłużona w meczu z Górnikiem.
Goście od razu zaatakowali i już w 7. min po faulu na Szuszkiewiczu Eryk Sobków wykorzystał rzut karny. Olimpia usiłowała wyrównać, m.in. strzelali Kamil Wenger i Marcin Bawolik, ale najlepszą okazję w 22. min zmarnował Sebastian Kamiński, który fatalnie spudłował z 8 m. Zemściło się to tuż przed przerwą, gdy Michał Kiełtyka - przy wyprowadzeniu piłki z własnego przedpola - podał do Szuszkiewicza, a ten z 10 m dopełnił formalności.
Po przerwie Olimpia nie miała pomysłu na zdobycie gola, więc w 61. min było już „pozamiatane”, bo Szuszkiewicz został sfaulowany przez Przybysza, a Sobków znowu się nie pomylił z 11 metrów.
Cztery minuty później po główce Tomasza Lewandowskiego gości od utraty bramki uratowała poprzeczka. Po zakończonym spotkaniu trener Dariusz Kaczmarczyk poinformował, że rezygnuje z prowadzenia pierwszego zespołu.

* Śląsk II Wrocław - Sokół Ostróda 0:2 (0:1)
0:1 - Andrzejczak (44), 0:2 - Wolny (51)
SOKÓŁ: Niezgoda - Brzuzy, Mazurowski, Żwir, Dobosz, Zimmer, Gajda (83 Święty), Zalewski, Andrzejczak (77 Rugowski), Siemaszko (36 Dampc, 46 Kalinowski), Wolny

* Pozostałe wyniki 10. kolejki: Garbarnia — Hutnik 2:1 (2:1), Skra — Katowice 1:0 (0:0), Znicz — Pogoń 1:2 (0:1), Kalisz — Stal 0:2 (0:0), Wigry — Chojniczanka, mecze odwołane: Błękitni — Lech II, Motor — Bytovia.