Remisowy sparing Stomilu

2020-10-25 20:11:13(ost. akt: 2020-10-25 20:24:27)
Skender Loshi (Stomil Olsztyn)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Podczas weekendu zgodnie z terminarzem rozegrano tylko dwa mecze 10. kolejki I ligi, natomiast Stomil w sparingu zremisował z drugoligowcem.
GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (Biel 11, Paprzycki 24, Połap 90 - Rumin 84), Górnik Łęczna - Miedź Legnica 1:0 (Baranowski 90 ). Stomil miał w Kielcach grać z Koroną, jednak mecz został odwołany z powodu wykrycia koronawirusa w ekipie gospodarzy. W tej sytuacji olsztynianie pojechali do Grudziądza na sparing z Olimpią.

* Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
1:0 – Ciechanowski (35 k), 1:1 – Loshi (89); czerwona kartka: Andronic (84 Olimpia)
STOMIL: Kudrjavcevs (75 Kanclerz) – Sierant (68 Hinokio), van Weert (46 Szota), Biedrzycki, Straus (46 Byrtek), Staszak – Spychała, Sadowski (46 Ogrodowski), Łuczak, Hinokio (46 Szramka) – Jarosz (59 Loshi)

Drugoligowi gospodarze mieli wolny termin, więc sparing ze Stomilem był im na rękę, natomiast dla trenera olsztynian Adama Majewskiego była to okazja do wypróbowania innego ustawienia zespołu, bowiem w najbliższym meczu ligowym Stomil będzie sobie musiał radzić bez Grzegorza Kuświka (kontuzja) i Damiana Byrtka (kara za czerwoną kartkę). Z tego powodu w Grudziądzu od pierwszej minuty zagrali Ingo van Weert i Sebastian Jarosz.
W pierwszej połowie Stomil miał przewagę, stwarzał więcej sytuacji, ale gola zdobyli gospodarze, bo w polu karnym faulował Jonatan Straus - jedenastkę pewnie wykorzystał Damian Ciechanowski.
Po przerwie olsztyński szkoleniowiec dokonał aż siedmiu zmian w składzie. W końcówce na boisku zrobiło się gorąco, bo David Andronic wyleciał z boiska za uderzenie Wojciecha Łuczaka. Grę w przewadze Stomil wykorzystał w 89. min, gdy do remisu doprowadził Skender Loshi.