Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Parę zaległości i już... zima

2020-10-27 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-27 09:34:34)
Warmiak Łukta

Warmiak Łukta

Autor zdjęcia: facebook.pl

Nie licząc kilku zaległych meczów, w weekend swoje jesienne granie zakończyli już piłkarze z dwóch najniższych klas rozgrywkowych. Na koniec pierwszy raz w sezonie przegrał mistrz półmetka w grupie 4 klasy A, Czarni Rudzienice.

KLASA A
Zaczęło się planowo, bo od gola Cezarego Dedka w 16. min gry, po którym lider grupy 4 objął prowadzenie w Lidzbarku. Planowo było jednak tylko przez niespełna dwie minuty, bo w odpowiedzi do siatki trafił też Patryk Godziszewski z Welu (18. min), który 11 minut później jeszcze powtórzył swój wyczyn! Kiedy zaraz po przerwie na listę strzelców ponownie wpisał się Cezary Dedek i zrobiło się 2:2, wydawało się, że goście z Rudzienic jeśli nawet nie pójdą za ciosem, to przynajmniej utrzymają ten wynik. Nic z tego: na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry ekipa z Lidzbarka po raz drugi tego dnia wyszła na prowadzenie, tym razem po samobójczym trafieniu Mateusza Żurańskiego. I tak już zostało, więc ostatecznie zespół trenera Jarosława Płoskiego zakończył rundę nie z siedmio-, ale z czteropunktową przewagą nad drugą w tabeli Osą Ząbrowo.
Ta ostatnia na pewno się nie przemęczyła w 11. kolejce, ponieważ nie doczekała się przyjazdu beniaminka z Sampławy. Zamiast walki o punkty, żołto-czarni urządzili więc sobie tylko wewnętrzną gierkę i na tym koniec.
Swoje mecze wygrali za to dwaj inni mistrzowie półmetka: Pojezierze Prostki (4:2 w Baniach Mazurskich) oraz rezerwy Zatoki Braniewo (3:0 z Zalewem Frombork). Czwarty z nich, Leśnik Nowe Ramuki, miał na koniec wolny termin, choć „na koniec” jest pojęciem względnym, bo lider grupy 3 ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Granicą Bezledy (7 listopada). Zresztą, w grupie 3 łącznie są trzy zaległości do odrobienia, przy czym dwie z nich dotyczą wspomnianej Granicy, która jest czwarta w tabeli i pozostaje jedyną... niepokonaną drużyną w całej klasie A (po 5 zwycięstw i remisów)!
Najwyższe zwycięstwo w ostatniej kolejce jesieni odniosła Pama Powodowo, która do przerwy remisowała w Smykówku 2:2, ale w drugiej połowie wbiła Iskrze... siedem bramek, sama nie tracąc żadnej (9:2)! Gole dla gości strzelili: trzy – Kacper Lichołat (28, 39, 56), dwa – Damian Bałachowski (64, 69) oraz po jednym – Krystian Myścicki (47), Grzegorz Wojciechowski (77), Michał Obuchowski (81) i Fabian Ledwosiński (86).

>>> Grupa 1 (11. kol.): GKS Szczytno – Rona 03 Ełk 2:4, Fala Warpuny – MKS Ruciane-Nida 2:6, Wałpusza 07 Jesionowiec – Start Kruklanki 1:2, Mazur Wydminy – Olimpia Miłki 6:2, Pogoń Banie Mazurskie – Pojezierze Prostki 2:4, Mazur Pisz – GKS Dźwierzuty 4:1.
GRUPA 1
1. Pojezierze 30 41:8
2. Rona 27 35:15
3. Mazur W. 25 38:21
4. Mazur P. 24 38:25
5. Ruciane-N. 18 29:21
6. Dźwierzuty 16 22:20
7. Szczytno 16 29:23
8. Olimpia 12 22:33
9. Pogoń 11 24:23
10. Fala 8 16:39
11. Start 7 11:35
12. Wałpusza 0 8:50

>>> Grupa 2 (13. kol.): Piast Wilczęta – Zagłada Lisów 2:2, Iskra Smykówko – Pama Powodowo 2:9, Pomowiec Gronowo Elbląskie – Wałsza Pieniężno 1:4, Polonia Markusy – MKS Miłakowo 0:4, Zatoka II Braniewo – Zalew Frombork 3:0, Syrena Spomlek Młynary – Agat Jegłownik 1:1; pauzował LKS Tyrowo.
GRUPA 2
1. Zatoka II 26 38:15
2. Miłakowo 22 40:19
3. Pomowiec 19 33:17
4. Tyrowo 18 23:20
5. Agat 17 25:23
6. Pama 17 25:21
7. Wałsza 17 32:29
8. Zalew 16 20:21
9. Syrena 15 33:41
10. Zagłada 13 22:27
11. Piast 13 20:33
12. Polonia 12 17:30
13. Iskra 9 20:52

>>> Grupa 3 (13. kol.): Burza SRWSiO Słupy – Tempo Ramsowo Wipsowo 3:1, KS 2010 Wrzesina – Reduta Bisztynek 4:4, Granica Bezledy – FC Dajtki Olsztyn 4:0, GLKS Jonkowo – Orzeł Czerwonka 3:2, Jastrząb Ględy – KS Wojciechy 5:0, GKS Gietrzwałd-Unieszewo – Naki Olsztyn 2:1; pauzował Leśnik Nowe Ramuki.
GRUPA 3
1. Leśnik* 30 37:19
2. Naki 27 32:12
3. Wojciechy* 22 28:25
4. Granica** 20 23:11
5. Gietrzwałd 20 24:24
6. Burza* 18 21:18
7. Jastrząb 14 26:30
8. Reduta 13 27:32
9. Jonkowo 13 23:35
10. Wrzesina 13 35:35
11. Tempo* 10 27:26
12. Dajtki 9 18:34
13. Orzeł 3 10:31
* mecz mniej, ** 2 mecze mniej

>>> Grupa 4 (13. kol.): Lider Złotowo – MKS Działdowo 3:4, Wel Lidzbark Welski – Czarni Rudzienice 3:2, Zamek Kurzętnik – Jordan Kazanice 2:0, Iskra Narzym – Wicher Gwiździny 3:0, Ossa Biskupiec Pomorski – Orzeł Ulnowo 7:0, LZS OHI Frednowy – Avista Łążyn 4:4; pauzował KS Gmina Kozłowo.
GRUPA 4
1. Czarni 31 47:9
2. Ossa 27 49:25
3. Działdowo 24 27:19
4. Iskra 21 27:20
5. Wel 18 28:29
6. Frednowy 17 27:26
7. Jordan* 15 22:20
8. Zamek 14 23:27
9. Kozłowo 14 21:29
10. Avista 12 36:39
11. Lider 12 27:38
12. Orzeł* 6 15:35
13. Wicher 6 13:46
* mecz mniej

KLASA B
Jeszcze efektowniejszą wygraną odniósł mistrz jesieni w B-klasowej grupie 1 – Błękitni Stary Olsztyn rozgromili na boisku w Klewkach ekipę UKS Mini Soccer Academy Mrągowo aż 9:1 (m.in. po dwa trafienia Pawła Mazurkiewicza, Grzegorza Metery i Mariusza Laskowskiego). Choć to i tak nic w porównaniu z wyczynem Kormorana Bynowo z grupy 2, który po pierwszej połowie spotkania z Pogromem Aniołowo prowadził skromnie, bo tylko 2:0, ale po przerwie wysypał wypchany po brzegi worek z bramkami, kończąc ten nierówny pojedynek z wygraną... 11:0! Tu najczęściej na listę strzelców wpisywali się Daniel Kuciński (cztery trafienia) i Jakub Brudziński (hat-trick).

>>> Grupa 1 (11. kol.): Błękitni Stary Olsztyn – Mini Soccer Academy Mrągowo 9:1, Juksty Muntowo – Warmianka Bęsia 2:0, Salęt Boże – Tempo II Ramsowo Wipsowo 1:5, GKS II Szczytno – Szansa Reszel 4:2, Pogoń Ryn – CWKS 2020 Lamkowo 7:2; pauzował KS Łęgajny.
GRUPA 1
1. Błękitni 27 50:9
2. Pogoń 24 41:22
3. Łęgajny 21 29:15
4. Mrągowo 16 23:28
5. Szansa 14 28:23
6. Juksty 13 16:23
7. Lamkowo 13 25:36
8. Salęt 10 20:26
9. Szczytno 10 17:36
10. Tempo II 8 21:31
11. Bęsia 4 10:31

>>> Grupa 2 (11. kol.): Dąb Kadyny – Sparta Kwietniewo 1:5, Kormoran Bynowo – Pogrom Aniołowo 11:0, Młody Piłkarz Jonkowo – Czarni Małdyty 4:5, Grom Zwierzno – Granica Zagaje 3:1, Mewa Smykowo – Warmia Elbląg 3:2; pauzował Warmiak Łukta.
GRUPA 2
1. Warmiak 30 48:15
2. Kormoran 23 36:13
3. Sparta 21 34:14
4. Jonkowo 19 41:24
5. Dąb 16 28:29
6. Mewa* 15 28:21
7. Grom 12 17:23
8. Czarni 11 27:32
9. Granica 10 18:29
10. Pogrom 3 17:53
11. Warmia* 0 13:54
* mecz mniej

>>> Grupa 3 (11. kol.): Huragan Byszwałd – Zamek Szymbark 1:0, Olimpia Kisielice – LZS Fijewo 8:1, Wel Bratian – Orzyc Janowo 3:1, Torpeda Rożental – KS Mroczno 0:6, Żak Jamielnik – Vel Dąbrówno 1:2, Osa Ząbrowo – Drewneks Sampława 3:0 vo (goście nie przyjechali). pes
GRUPA 3
1. Mroczno 28 59:13
2. Osa 24 30:11
3. Vel 22 27:18
4. Zamek 19 26:15
5. Żak 18 25:24
6. Olimpia 18 33:19
7. Wel 15 26:24
8. Fijewo 11 18:29
9. Orzyc 11 15:31
10. Drewneks 8 11:38
11. Huragan 8 15:39
12. Torpeda 6 15:39


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB