Parę zaległości i już... zima

2020-10-27 12:00:00(ost. akt: 2020-10-27 09:34:34)
Warmiak Łukta

Autor zdjęcia: facebook.pl

Nie licząc kilku zaległych meczów, w weekend swoje jesienne granie zakończyli już piłkarze z dwóch najniższych klas rozgrywkowych. Na koniec pierwszy raz w sezonie przegrał mistrz półmetka w grupie 4 klasy A, Czarni Rudzienice.
KLASA A
Zaczęło się planowo, bo od gola Cezarego Dedka w 16. min gry, po którym lider grupy 4 objął prowadzenie w Lidzbarku. Planowo było jednak tylko przez niespełna dwie minuty, bo w odpowiedzi do siatki trafił też Patryk Godziszewski z Welu (18. min), który 11 minut później jeszcze powtórzył swój wyczyn! Kiedy zaraz po przerwie na listę strzelców ponownie wpisał się Cezary Dedek i zrobiło się 2:2, wydawało się, że goście z Rudzienic jeśli nawet nie pójdą za ciosem, to przynajmniej utrzymają ten wynik. Nic z tego: na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry ekipa z Lidzbarka po raz drugi tego dnia wyszła na prowadzenie, tym razem po samobójczym trafieniu Mateusza Żurańskiego. I tak już zostało, więc ostatecznie zespół trenera Jarosława Płoskiego zakończył rundę nie z siedmio-, ale z czteropunktową przewagą nad drugą w tabeli Osą Ząbrowo.
Ta ostatnia na pewno się nie przemęczyła w 11. kolejce, ponieważ nie doczekała się przyjazdu beniaminka z Sampławy. Zamiast walki o punkty, żołto-czarni urządzili więc sobie tylko wewnętrzną gierkę i na tym koniec.
Swoje mecze wygrali za to dwaj inni mistrzowie półmetka: Pojezierze Prostki (4:2 w Baniach Mazurskich) oraz rezerwy Zatoki Braniewo (3:0 z Zalewem Frombork). Czwarty z nich, Leśnik Nowe Ramuki, miał na koniec wolny termin, choć „na koniec” jest pojęciem względnym, bo lider grupy 3 ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Granicą Bezledy (7 listopada). Zresztą, w grupie 3 łącznie są trzy zaległości do odrobienia, przy czym dwie z nich dotyczą wspomnianej Granicy, która jest czwarta w tabeli i pozostaje jedyną... niepokonaną drużyną w całej klasie A (po 5 zwycięstw i remisów)!
Najwyższe zwycięstwo w ostatniej kolejce jesieni odniosła Pama Powodowo, która do przerwy remisowała w Smykówku 2:2, ale w drugiej połowie wbiła Iskrze... siedem bramek, sama nie tracąc żadnej (9:2)! Gole dla gości strzelili: trzy – Kacper Lichołat (28, 39, 56), dwa – Damian Bałachowski (64, 69) oraz po jednym – Krystian Myścicki (47), Grzegorz Wojciechowski (77), Michał Obuchowski (81) i Fabian Ledwosiński (86).

>>> Grupa 1 (11. kol.): GKS Szczytno – Rona 03 Ełk 2:4, Fala Warpuny – MKS Ruciane-Nida 2:6, Wałpusza 07 Jesionowiec – Start Kruklanki 1:2, Mazur Wydminy – Olimpia Miłki 6:2, Pogoń Banie Mazurskie – Pojezierze Prostki 2:4, Mazur Pisz – GKS Dźwierzuty 4:1.
12. Wałpusza 0 8:50

>>> Grupa 2 (13. kol.): Piast Wilczęta – Zagłada Lisów 2:2, Iskra Smykówko – Pama Powodowo 2:9, Pomowiec Gronowo Elbląskie – Wałsza Pieniężno 1:4, Polonia Markusy – MKS Miłakowo 0:4, Zatoka II Braniewo – Zalew Frombork 3:0, Syrena Spomlek Młynary – Agat Jegłownik 1:1; pauzował LKS Tyrowo.
13. Iskra 9 20:52

>>> Grupa 3 (13. kol.): Burza SRWSiO Słupy – Tempo Ramsowo Wipsowo 3:1, KS 2010 Wrzesina – Reduta Bisztynek 4:4, Granica Bezledy – FC Dajtki Olsztyn 4:0, GLKS Jonkowo – Orzeł Czerwonka 3:2, Jastrząb Ględy – KS Wojciechy 5:0, GKS Gietrzwałd-Unieszewo – Naki Olsztyn 2:1; pauzował Leśnik Nowe Ramuki.
* mecz mniej, ** 2 mecze mniej

>>> Grupa 4 (13. kol.): Lider Złotowo – MKS Działdowo 3:4, Wel Lidzbark Welski – Czarni Rudzienice 3:2, Zamek Kurzętnik – Jordan Kazanice 2:0, Iskra Narzym – Wicher Gwiździny 3:0, Ossa Biskupiec Pomorski – Orzeł Ulnowo 7:0, LZS OHI Frednowy – Avista Łążyn 4:4; pauzował KS Gmina Kozłowo.

KLASA B
Jeszcze efektowniejszą wygraną odniósł mistrz jesieni w B-klasowej grupie 1 – Błękitni Stary Olsztyn rozgromili na boisku w Klewkach ekipę UKS Mini Soccer Academy Mrągowo aż 9:1 (m.in. po dwa trafienia Pawła Mazurkiewicza, Grzegorza Metery i Mariusza Laskowskiego). Choć to i tak nic w porównaniu z wyczynem Kormorana Bynowo z grupy 2, który po pierwszej połowie spotkania z Pogromem Aniołowo prowadził skromnie, bo tylko 2:0, ale po przerwie wysypał wypchany po brzegi worek z bramkami, kończąc ten nierówny pojedynek z wygraną... 11:0! Tu najczęściej na listę strzelców wpisywali się Daniel Kuciński (cztery trafienia) i Jakub Brudziński (hat-trick).

>>> Grupa 1 (11. kol.): Błękitni Stary Olsztyn – Mini Soccer Academy Mrągowo 9:1, Juksty Muntowo – Warmianka Bęsia 2:0, Salęt Boże – Tempo II Ramsowo Wipsowo 1:5, GKS II Szczytno – Szansa Reszel 4:2, Pogoń Ryn – CWKS 2020 Lamkowo 7:2; pauzował KS Łęgajny.
11. Bęsia 4 10:31

>>> Grupa 2 (11. kol.): Dąb Kadyny – Sparta Kwietniewo 1:5, Kormoran Bynowo – Pogrom Aniołowo 11:0, Młody Piłkarz Jonkowo – Czarni Małdyty 4:5, Grom Zwierzno – Granica Zagaje 3:1, Mewa Smykowo – Warmia Elbląg 3:2; pauzował Warmiak Łukta.
11. Warmia* 0 13:54

>>> Grupa 3 (11. kol.): Huragan Byszwałd – Zamek Szymbark 1:0, Olimpia Kisielice – LZS Fijewo 8:1, Wel Bratian – Orzyc Janowo 3:1, Torpeda Rożental – KS Mroczno 0:6, Żak Jamielnik – Vel Dąbrówno 1:2, Osa Ząbrowo – Drewneks Sampława 3:0 vo (goście nie przyjechali). pes