2020-10-22 12:00:00(ost. akt: 2020-10-22 09:50:32)
Juniorki AS Stomil Olsztyn grają coraz lepiej i są na piątym miejscu w tabeli

Autor zdjęcia: facebook.pl

Powoli zbliża się ku końcowi runda jesienna w juniorskich ligach centralnych, gdzie Warmię i Mazury reprezentują dwie drużyny: juniorki AS Stomil oraz trampkarze Olimpii Elbląg. Dużo lepiej wiedzie się olsztyniankom.
CENTRALNA LIGA JUNIOREK (U17)
Po trzech przegranych na początku sezonu – 2:4 z Ząbkovią, 0:1 w stolicy z Pragą i 1:3 u lidera z Konina – piłkarki Akademii Sportu Stomil czują się coraz pewniej w rozgrywkach centralnych. Drużyna trenerki Eweliny Balcewicz najpierw odniosła premierowe zwycięstwo w CLJ U17, pokonując u siebie Olimpię Szczecin (1:0), ale – jak się okazało – była to tylko przygrywka do meczu 5. kolejki, w którym olsztynianki rozgromiły na własnym boisku Czwórkę Sportową Radom.

* AS Stomil Olsztyn – Czwórka Sportowa Radom 5:1 (1:1)

1:0 – Weronika Gadomska (9), 1:1 – Hanna Majewska (13), 2:1 – Oliwia Korzec (55), 3:1 – Weronika Gadomska (76), 4:1 – Aleksandra Dziemidowicz (78), 5:1 – Nikola Stefańska (81)
STOMIL: Krajewska – Bartnikowska, Żukowska, Taranowska, Chaber, Korzec (80 Turkowska), Gadomska (88 Ludkiewicz), Milewska (80 Furgała), Kowalewska (45 Gliszczyńska, 60 Stefańska), Olender, Długozima (45 Dziemidowicz)

– Po ostatniej wygranej z Olimpią Szczecin, wyszłyśmy na mecz jeszcze bardziej pobudzone i pewne siebie – przyznaje Małgorzata Milewska, jedna z zawodniczek AS Stomil. – W pierwszej połowie zdobyłyśmy bramkę, ale rywalki szybko nas skontrowały i – pomimo naszej przewagi – do przerwy był remis. W drugiej połowie zaczęłyśmy grać jeszcze bardziej agresywnie i skutecznie w ofensywie, no i to przyniosło efekty, bo strzeliłyśmy jeszcze cztery gole i odniosłyśmy zasłużone zwycięstwo – kończy zaledwie 14-letnia piłkarka, dla której był to debiut w tych rozgrywkach.
W najbliższą niedzielę AS Stomil ma zagrać w Gorzowie Wlkp. ze Stilonem (g. 13).

* CLJ U17, inne mecze 5. kolejki: Praga Warszawa – Olimpia Szczecin 8:0, Ząbkovia Ząbki – Medyk Konin 1:6, Włókniarz Białystok – Stilon Gorzów 1:3, Pogoń Tczew – AP Lotos Gdańsk 0:2.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U15
Trwa fatalna passa trampkarzy Olimpii, którzy w swoim dziesiątym spotkaniu o punkty ponieśli dziewiątą porażkę. I to bardzo dotkliwą, bo prowadząca w tabeli Legia wygrała w Elblągu aż... 10:0. Elblążanie z dorobkiem jednego punktu (za remis 0:0 z Widzewem w Łodzi) okupują ostatnią pozycję. W sobotę Olimpia zagra na wyjeździe z Escolą Varsovia.

* CLJ U15 (trampkarze), 10. kolejka: Olimpia Elbląg – Legia Warszawa 0:10 (0:5), Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 3:0, Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź 3:0, Widzew Łódź – Escola Varsovia 1:5