Siatkarska młodzież nie zwalnia tempa

2020-10-21 10:05:53(ost. akt: 2020-10-21 10:09:12)
Smart Investments AZS SMS I

Kolejna seria spotkań rozgrywek OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, przeszła do historii. Zwyżkową formę potwierdziły najmłodsze ekipy w lidze, czyli Smart Investments AZS SMS I oraz AZS UWM SMS II.
AZS UWM SMS II po rozprawieniu się w pierwszym secie z Pogotowiem Nowak 24 h 25:15, w zasadzie wszystkie atuty miał po swojej stronie. Doświadczeni rywale nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i ku powszechnemu zaskoczeniu zdołali wygrać drugą partię w stosunku 25:21. Decydująca rozgrywka to już istny rollercoaster. Zaczęło się od trzypunktowej przewagi siatkarskiej młodzieży, ale gdy „Nowaki” wyszły na prowadzenie 9:8 były o krok bliżej od końcowego triumfu. Wówczas nastąpił jednak szalony zryw azetesiaków, którzy zdobyli siedem punktów z rzędu i wygrali tie-breaka 15:9! MVP został Tymoteusz Giedziun.

Konfrontacja Smart Investments AZS SMS I z KBL tylko na papierze wydawała się na wyrównaną. Boiskowa rzeczywistość pokazała bowiem, że obie ekipy po względem siatkarskich umiejętności dzieli, mówiąc brutalnie, przepaść. Rozpędzająca się młodzież nie miała jakichkolwiek problemów z pokazaniem miejsca w szeregu ekipie KBL i gładko pokonała ją 2:0 (25:15; 25:13). MVP został Szymon Ławrynowicz.

Wieczór zakończyliśmy siatkarskim horrorem, na który tak naprawdę niewiele wskazywało. Żądna rewanżu po ostatniej porażce Poczta Polska Olsztyn weszła w spotkanie nad wyraz obiecująco i dość pewnie ograła w pierwszej partii Neotherm 25:19. Drugi set mniej więcej do połowy również przebiegał pod dyktando Poczty, ale od stanu 14:9 zaczęły się dziać siatkarskie cuda. Faworytów dopadła niemoc, a Neotherm niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zdecydowanie podniósł swój poziom gry. „Pocztowcy” psuli na potęgę i zanim się otrząsnęli Neotherm prowadził już 20:14! Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22 dla Neotherm i o wszystkim zadecydował tie-break. W nim rozpędzony underdog, jak burza poszedł po swoje i zaskakująco łatwo pokonał skonsternowanych przeciwników 15:9! MVP został Piotr Bułakowski.