Bardzo kosztowny przestój Startu

2020-10-18 19:20:28(ost. akt: 2020-10-18 20:08:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W Superlidze piłkarek ręcznych niespodziewanej porażki w Piotrkowie Trybunalskim doznał Start Elbląg, choć jeszcze na 7 minut przed końcem wygrywał trzema bramkami.
• Piotrcovia Piotrków Tryb. – Start Elbląg 27:26 (13:193)
START
: Kapesidou, Pająk – Świerczek 6, Cygan 4, Waga 4, Dronzikowska 3, Szczepanik 3, Jaszczuk 2, Agović 1, Choromańska 1, Pękala 1, Gędłek, Rancić 1, Bojcić, Stapurewicz; kary: 6 min
Najwięcej bramek dla Piotrcovii: Sobecka 6, Płomińska 5, Szynkaruk 4; kary: 14 min

Faworytkami były elblążanki, które do 53. min realizowały swój plan na ten mecz, prowadząc wówczas 23:20. Niestety, niemoc strzelecka w końcowym fragmencie gry zniweczyła cały wcześniejszy wysiłek. Strzały obok bramki, chaos i w efekcie między 53. a 58. min elblążanki straciły aż pięć bramek, same strzelając tylko jedną i z 23:20 zrobiło się 24:25. W ostatniej minucie, przy wyniku 26:26, osłabiona Piotrcovia wycofała bramkarkę i Małgorzata Trawczyńska znów dała prowadzenie gospodyniom. W odpowiedzi Aleksandra Dronzikowska tylko obiła poprzeczkę i przegrana Startu stała się faktem...

Więcej o meczu Startu - w poniedziałkowej "Gazecie Olsztyńskiej".

Inne mecze: Młyny Stoisław Koszalin – Perła Lublin 28:23 (12:12), Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 26:36 (12:20); KPR Kobierzyce – Eurobud JKS Jarosław został przełożony.