Znicz się w końcu przełamał

2020-10-11 19:47:47(ost. akt: 2020-10-11 19:49:12)
Radość piłkarzy Znicza Biała Piska

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

III LIGA\\\ W czterech poprzednich meczach w Białej Piskiej drużyna Ryszarda Borkowskiego zdobyła tylko dwa punkty, a po raz ostatni z wygranej u siebie cieszyła się… 2 listopada, czyli niemal rok temu.
* Znicz Biała Piska – Ursus Warszawa 3:1 (2:1)
1:0 – Jambrzycki (19), 1:1 – Możdżonek (29), 2:1 – Kalinowski (40), 3:1 – Giełażyn (89); czerwona kartka: Ruszczyk (87, Znicz, za dwie żółte)

– Długo czekaliśmy na zwycięstwo u siebie i ciężko na nie zapracowaliśmy – ocenił trener Borkowski. – Nie było to za piękne widowisko, brakowało płynnych akcji, ale udokumentowaliśmy swoją wyższość i to jest najważniejsze. Pokazaliśmy, że drużyna, choć w trudach, ale się odradza.
W drugiej połowie Znicz szczelnie zamurował bramkę i kontrolował przebieg gry. Sytuację gospodarzy w 87. min skomplikował rezerwowy Mateusz Ruszczyk, który w krótkim odstępie złapał dwie żółte kartki i opuścił boisko. Ale dwie minuty później kropkę nad i postawił Giełażyn, który odważnie wszedł w pole karne, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki.

* Kaczkan Huragan Morąg - Concordia Elbląg 0:3 (0:0)
0:1 - Bojas (68), 0:2 - Kołosow (80), 0:3 - Szmydt (89)

* RKS Radomsko - GKS Wikielec 2:0 (0:0)
1:0 - Kwiencer (58), 2:0 - Kraska (90)

* Inne wyniki 10. kolejki: Polonia Warszawa - KS Wasilków 3:0 (2:0), Sokół Aleksandrów Łódzki - Broń Radom 0:1 (0:1), Jagiellonia II Białystok - Lechia Tomaszów Maz. 6:0 (0:0), Unia Skierniewice - Świt Nowy Dwór Maz. 0:3 (0:2), KS Kutno - Pogoń Grodzisk Maz. 3:2 (0:1), Ruch Wysokie Maz. - Pelikan Łowicz 0:3 (0:2), Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo (21 października).