Iga Świątek zagra w finale Roland Garros!

2020-10-08 16:29:49(ost. akt: 2020-10-08 16:41:27)

Autor zdjęcia: Wikipedia

Na naszych oczach rodzi się nowa gwiazda światowego tenisa! 19-letnia Polka Iga Świątek w półfinale turnieju Roland Garros pokonała Nadię Podoroską 6:2, 6:1. W sobotę Polka zagra o pierwszy tytuł wielkoszlemowy w karierze!
Faworytką czwartkowego półfinału była Iga Świątek, która przez paryski turniej idzie niczym burza - jeszcze nie straciła seta, a każdy mecz wygrywa średnio po 70 minutach. Na dodatek Polka jest zdecydowanie wyżej w światowym rankingu (53.) niż Argentynka (131.). Warto też pamiętać, że po drodze do półfinału polska tenisistka pokonała m.in. Simonę Halep, byłą mistrzynię Roland Garros.
Dla Argentynki awans do czołowej czwórki tez był olbrzymim sukcesem, bo jako trzeciej zawodniczce w historii turniejów wielkoszlemowych udało się jej przebić z eliminacji aż tak wysoko.

Jednak w meczu z Polką Podoroska nie miała żadnych szans - obie partie zaczęły się od wysokiego prowadzenia Świątek (3:0 i 4:0), która potem spokojnie zmierzała do mety. Zdezorientowana Argentynka nie potrafiła znaleźć recepty na skuteczną i efektowną grę swej 19-letniej rywalki.

W sobotnim finale Roland Garros Iga Świątek zmierzy się z lepszą z pary Petra Kvitova (11. WTA, Czechy) - Sofia Kenin (6., USA).