2020-10-06 12:59:36(ost. akt: 2020-10-06 13:05:24)
FALCO

FALCO

Autor zdjęcia: OSiR

Po wakacyjnej przerwie na parkiet Uranii wróciła Olsztyńska Liga Futbolu Amatorskiego, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Podczas inauguracyjnej kolejki odbyło się także podsumowanie minionego sezonu. Poszczególnym zespołom wręczono pamiątkowe koszulki oraz puchary, a ekipy z top 3 wróciły do domów z medalami. Uhonorowano również najlepszych strzelców (Andrzej Furgała i Paweł Górski) i bramkarzy (Grzegorz Pawłyszyn i Szymon Dobies).

Sezon 2020/21 zaczęliśmy od spotkania GLKS Jonkowo - FC Dajtki. GLKS to solidna ekipa, więc piłkarze z Dajtek musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Tyle tylko że zmotywowany GLKS zrobił wszystko, by zderzenie z najlepszymi zespołami okazało się wyjątkowo bolesne dla FC Dajtki. Worek z bramkami otworzył już w 5. minucie Marcin Pieczurczyk. Następnie dwa gole dorzucił Bartosz Kurto,a po jednym trafieniu dołożyli Błażej Borowski i Mateusz Górski. Honorową bramkę dla pokonanych zdobył Paweł Górski, ustalając wynik meczu na 5:1 dla GLKS Jonkowo.

Brązowi medaliści z ubiegłego sezonu, czyli Fortuna, sprawdzili formę KS Tomaszkowo, który debiutuje w rozgrywkach. Ku powszechnemu zaskoczeniu było to bardzo wyrównane spotkanie, którego losy ważyły się praktycznie do ostatniej sekundy. Ostatecznie przeważyło doświadczenie Fortuny. Bramki Adriana Krawczyka oraz Dominika Borzewskiego (tuż przed końcową syreną) załatwiły sprawę trzech punktów, pozwalając jednej z najsilniejszych drużyn ostatnich lat wejść z przytupem w sezon.

Obrońca mistrzowskiego tytułu Falco stanął naprzeciwko Interio Centro Talenti. Faworyci zagrali jak z nut, powiększając swoją przewagę z każdą kolejną minutą. Debiutanci walczyli, ale gołym okiem widać było, że brakuje im zgrania, by stawić czoła najlepszej drużynie poprzedniego sezonu. Drogę do bramki Interio znaleźli: Tomasz Maćko, Paweł Szantar, Arkadiusz Mazurkiewicz, Kacper Golks oraz Tomasz Jagielski (dwukrotnie). Rywali stać było jedynie na honorową bramkę, której autorem został Michał Trzeciakiewicz. Falco wyjątkowo pewnie wygrało 6:1 i zdaje się być jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu.

Alkohole Świata na Kanta w swoim pierwszym meczu w rozgrywkach Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego stanęły przed nie lada wyzwaniem. Wszak Alcar Renault to uznana marka. Boiskowa rzeczywistość wielokrotnie pokazała jednak, że przedmeczowe rozważania można „wrzucić do kosza”. Alkohole zaczęły ostrożnie, ale dzięki bramce Pawła Wiśniewskiego po pierwszej połowie i tak prowadziły 1:0. Finałowy kwadrans to już istny popis debiutantów. Kolejne dwa trafienia Pawła Wiśniewskiego plus gole Michała Gorgola i Michała Biczysko w zupełności załatwiły sprawę. Alcar wprawdzie zdobył dwa gole (Szymon Dubowski oraz Krzysztof Ciarkowski), ale wystarczyło to tylko do tego, by zmniejszyć rozmiary porażki. Alkohole Świata na Kanta wygrały 5:2, wyrastając tym samym na „czarnego konia” rozgrywek.

Piłkarski wieczór zakończyła konfrontacja LUK-CAR-u z Yakan. Złożony z graczy Kebab Super King oraz Jasamu Yakan postawił nadspodziewanie twarde warunki faworyzowanej ekipie, ale Andrzej Furgała i spółka byli tego dnia wystarczająco skoncentrowani, by zacząć rozgrywki od kompletu punktów. LUK-CAR wygrał 5:3 (bramki dla LUK-CAR: Andrzej Furgała – 2, Dariusz Ślimak, Tomasz Olszewski, Damian Fidurski; bramki dla Yakan: Daniel Lewandowski – 2, Olaf Gorczyca – 1) potwierdzając bardzo dobre przygotowanie do bieżącego sezonu.