Stuprocentowa skuteczność

2020-10-06 12:00:31(ost. akt: 2020-10-06 12:03:18)
Andrzej Grudziński i Gabriela Czyżewska

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Podczas mistrzostw Polski kadetów w sumo nasze województwo w Pyrzycach reprezentowali jedynie Gabriela Czyżewska z Gwardii Olsztyn i Paweł Gołaszewski z olsztyńskiego Nipponu. I oboje wrócili do domu z medalami!
Oboje wywalczyli srebrne medale: Gabriela w kat. 65 kg (trener Andrzej Grudziński), a Paweł w kat. 90 kg (trener Aleksander Wolski).
- Medali mogło być więcej, ale w tym samym czasie pod Słupskiem odbywały się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo - wyjaśnia trener Grudziński. - Judo jest w Gwardii priorytetem, natomiast sumo traktujemy jako sport uzupełniający, ale te dwa medale są bardzo ważne, bo zawody w Pyrzycach były zaliczane do systemu sportu młodzieżowego, dzięki czemu zdobyliśmy dużo punktów dla naszego województwa - dodaje trener Grudziński.
Za dwa tygodnie reprezentanci Warmii i Mazur wezmą udział w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików: pierwszego dnia (sobota) w Bydgoszczy powalczą w judo, a drugiego dnia (niedziela) w podbydgoskim Koronowie w sumo.

* Miejsca zawodników z Warmii i Mazur w eliminacjach do OOM w judo: Gwardia Olsztyn - 1. Rafał Kotlewski (81 kg), 2. Joanna Grudzińska (+70 kg), 2. Jakub Kolos (66 kg), 3. Miłosz Chodań (+90 kg); Shamo Ełk - 1. Piotr Danieluk (73 kg), 3. Oskar Szurakowski (66 kg), 5. Patryk Laskowski (66 kg); Gwardia Szczytno - 2. Wiktor Dodajewski (81 kg); Tomita Elbląg - 1. Martyna Kulik (57 kg), 1. Monika Wołoszyn (63 kg).
W sumie awans do finałów OOM wywalczyło 9 judoków, natomiast Chodań jest zawodnikiem rezerwowym. Tak samo jak Szymon Capłap (Gwardia), który w kat. 66 kg zajął 5. miejsce.