Mistrzowskie sukcesy Zamku oraz Olimpii

2020-10-07 12:00:00(ost. akt: 2020-10-07 10:11:09)

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

Podczas mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact dobrze spisały się ekipy Zamku Expom Kurzętnik i Olimpii Nowe Miasto Lub. W Drezdenku zawodnicy z tych klubów zdobyli pięć medali (2 złote, srebrny i 2 brązowe).
Turniej był bardzo wyczerpujący, bowiem o medale rywalizowało aż 164 zawodników z 45 klubów. Mistrzowskie walki toczono tylko na jednym ringu, dlatego turniej rozpoczął się już w piątek kilka godzin po zakończeniu ważenia zawodników. Tego dnia w najliczniej obsadzonej kategorii 81 kg walczyło m.in. trzech kickboxerów Zamku, no i dwóch z wygrało, natomiast trzeci przegrał i tym samym zakończył swój udział w mistrzostwach.

- Nie jest to formuła walki, w której się specjalizujemy, ale był to świetny start w wykonaniu Piotrka Kołakowskiego i Krystiana Rzepki, dla którego był to debiut w gronie seniorskim, bo jeszcze w ubiegłym sezonie był juniorem - ocenił trener Leszek Jobs. - Piotr jest coraz bardziej kompletnym zawodnikiem, czego dowodem były dwa zwycięstwa z wymagającymi rywalami. Dopiero w półfinale uległ późniejszemu mistrzowi Polski. Natomiast Krystian w drodze do finału pokonał m.in. faworyta tej kategorii wagowej, co było olbrzymią sensacją. Co prawda w finale przegrał, ale i tak zasłużył na słowa pochwały - przyznał Leszek Jobs.

Jeszcze lepiej spisali się zawodnicy Olimpii, bowiem zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal. Wśród seniorów w kat. 60 kg na najwyższym stopniu podium stanął Albert Mederski. Sukces debiutanta dostrzegł trener reprezentacji Polski (full contact), który powołał Mederskiego na najbliższe zgrupowanie kadry.
Drugą złotą medalistką została juniorka starsza Natalia Zakrzewska (60 kg), natomiast brązowy krążek do kolekcji klubu z Nowego Miasta Lubawskiego dołożył junior starszy Kamil Laskowski (63,5 kg). Tym samym ich trener Sebastian Prokop miał olbrzymie powody do zadowolenia, ale już wkrótce okazji do radości obaj szkoleniowcy mogą mieć jeszcze więcej, bowiem od 16 do 18 października w Nowym Mieście Lubawskim (hala MOSiR-u) odbędą się mistrzostwach Polski w kickboxingu seniorów i juniorów w formule Light contact i Pointfighting.

Organizatorami zawodów są Zamek Expom Kurzętnik i Olimpia Nowe Miasto Lubawskie. - Dzielą nas zaledwie trzy kilometry, więc współpraca między naszymi klubami układa się znakomicie - wyjaśnił trener Jobs. - Sebastian Prokop to mój były zawodnik i często razem jeździmy na zawody, tak jak ostatnio do Drezdenka. A teraz obaj zapraszamy kibiców do Nowego Miasta Lubawskiego - zakończył szkoleniowiec z Kurzętnika.