Planowe zwycięstwo Warmii Energi

2020-09-27 20:54:09(ost. akt: 2020-09-27 22:34:18)
Rzuca Mateusz Kopyciński

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W I lidze piłkarzy ręcznych miłą niespodziankę sprawił KPR Elbląg, który wygrał na wyjeździe z Tytanami Wejherowo. Od zwycięstwa zaczęła rozgrywki Warmia Energa Olsztyn, która pokonała w Uranii SMS 28:21 (14:10).
* Warmia Energa Olsztyn — SMS ZPRP Gdańsk 28:21 (14:10)
Warmia: Makowski, Matusiak - Malewski 6, Kopyciński 4, Zemełka 4, Didyk 3, Laskowski 2, Konkel 2, Chełmiński 2, Golks 2, Dzido 1, Starzec 1, Sikorski 1
SMS: najwięcej bramek - Molski 6 (6/6), Iskra 5, Reichel 4
kary: Warmia - 12 min (Laskowski, Konkel, Malewski, Chełmiński, Zemełka, Golks); SMS - 6 min (Stępien 4 min, Kosznik)
widzów: 150

Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i przez znaczną część meczu dyktowali warunki gry. Co prawda trafił się przestój w drugiej połowie, ale szybkie trafienia liderów zespołu pozwoliły na spokojną końcówkę i wysokie zwycięstwo.

• Tytani Wejherowo — KPR Elbląg 21:23 (12:10)
KPR: Jaworski, Plak — Nowakowski 2, Muracki 2, Kowszuk 3, Pałasz, Peret 1, Chyła 2, Resman, Nowak, Budzich 2, Stępień 7, Kowalkowski, Załuski 3, Stolecki, Spyrzak 1; kary: 10 min
Najwięcej dla gospodarzy: Sałata 5, Jurkiewicz 4, Koss 3; kary: 10 min

Początek meczu był słaby i to w wykonaniu obu drużyn: anemiczne lub niecelne strzały, wolne tempo akcji oraz masa błędów. W efekcie po pięciu minutach był remis 1:1, a jedynego w tym czasie gola dla elblążan zdobył Adam Załuski.`Po kwadransie gry, gospodarze wygrywali 6:4, a te trzy bramki dla gości dorzucili Dariusz Muracki (2) i Rafał Stępień. Po 25 minutach nadal na prowadzeniu z przewagą dwóch goli (10:8) byli wejherowianie i tę przewagę dowieźli do przerwy.
Początek drugiej odsłony mógł napawać optymizmem, bo elblążanie zaczęli grać zdecydowanie lepiej tak w poczynaniach ofensywnych, jak i w obronie, no i na efekty nie trzeba było długo czekać. W pierwszych 10 minutach po przerwie KPR zdobył sześć bramek, tracąc tylko jedną i odskoczył w 40. minucie na 16:13. Na listę strzelców wpisali się w tym okresie gry Maksymilian Chyła i Wojciech Kowszuk (po dwa razy) oraz Załuski i Piotr Budzich. Na dziesięć minut przed końcem zrobiło się 22:15 dla gości i właściwie było już po meczu.
— Gospodarze jednak nie rezygnowali z poprawienia wyniku i robili wszystko, żeby poprawić niekorzystny rezultat. Udało im się to w ostatnich dwóch minutach — mówi Piotr Sadowski, kierownik elbląskiej drużyny. Ostatecznie elblążanie wygrali tylko 23:21 i tym samym zainkasowali pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.
Kolejnym rywalem KPR będzie... Warmia Energa Olsztyn, a derby województwa zostaną rozegrane w sobotę 3 października o godz. 17 w Elblągu. Wstęp do hali MOS-u przy ul. Kościuszki wolny.

• Inne wyniki 2. kolejki: Nielba Wągrowiec — Gwardia Koszalin 31:26 (13:12), USAR Kwidzyn — SMS ZPRP Kwidzyn 36:28 (18:12), MKS Grudziądz — GKS Żukowo (przełożony na 30.09); pauzował Sokół Kościerzyna.