INDYKPOL ZWYCIĘZCĄ ROZGRYWEK!

2020-09-17 16:59:40(ost. akt: 2020-09-17 17:03:01)
Indykpol

Indykpol

Za nami przedostatnia kolejka I Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Już poznaliśmy zwycięzcę rozgrywek, którym została drużyna Indykpolu!
Jako pierwsi na parkiecie pojawili się podopieczni Sergiusza Salskiego, którzy zmierzyli się z SSPS AZS Olsztyn. Zapowiadało się na zacięty mecz zespołów, których dzieliła różnica tylko punktu. Nic z tych rzeczy. Młodzi zawodnicy AZS UWM SMS Olsztyn zrobili olbrzymie postępy (ostatnie mecze przed wymuszoną przerwą rozgrywane były w połowie marca) i nie pozostawili najmniejszych złudzeń drużynie Sebastiana Baranowskiego. Zwycięstwo w setach do 10 i 14 po efektownej grze pokazało potencjał drzemiący w ekipie trenera Salskiego. MVP został Dominik Marlęga (zdobył 9 punktów), ale tak na dobrą sprawę wszystkim zawodnikom zwycięskiej drużyny należą się duże brawa.

Kolejnymi zespołami, które zaprezentowały się na parkiecie sali przy ulicy Mariańskiej, były Temida i Banach Auto Serwis. I tu, podobnie jak w poprzedzającym meczu, gra toczyła się tylko do „jednej bramki”. Walcząca o awans Temida nie dała najmniejszych szans osłabionym kadrowo przeciwnikom, wygrywając do 13 i 15, dzięki czemu awansowała na pozycję wicelidera. Sympatyczną drużynę Banach Auto Serwis czeka spadek do niższej klasy rozgrywkowej. MVP został Jakub Goerick (zdobył 8 punktów).

Indykpolowi przed meczem z Januszami Siatkówki potrzebny był punkt, aby zapewnić sobie triumf w rozgrywkach I ligi. „Indyki” nie kalkulowały i po efektownym zwycięstwie 2:0 (16; 15) mogły podnieść ręce w geście triumfu, ciesząc się z awansu do Ekstraklasy OLSA. MVP został Jarosław Łunio (9 punktów).

Na koniec wieczoru adrenaline.pl TEAM i Sajtmak uraczyły nas dobrym widowiskiem zakończonym niespodziewanym zwycięstwem tych drugich w tie-breaku. Pierwszy, najbardziej wyrównany set padł łupem mających realne szanse na awans adrenaline, którzy dobrze rozegrali końcówkę i od stanu 21:21 zdobyli cztery oczka. Druga partia to już popis Sajtmaka, który rozbił przeciwników do 14. W tie-breaku Adam Kurian i spółka poszli za ciosem, zwyciężając do 9, a ostatni punkt efektownym atakiem uzyskał wspomniany Kurian, zostając MVP meczu (15 punktów).

AZS UWM SMS Olsztyn – SSPS AZS Olsztyn 2:0 (10; 14)
Temida – Banach Auto Serwis 2:0 (13; 15)
Indykpol – Janusze Siatkówki 2:0 (16; 15)
Sajtmak – adrenaline.pl TEAM 2:1 (-21; 14; 9)