2020-09-16 15:21:17(ost. akt: 2020-09-16 15:24:16)
FC Karolin

FC Karolin

Za nami przedostatnia seria spotkań OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Kolejka upłynęła pod znakiem zwycięstw faworytów, aczkolwiek warto podkreślić ambitną postawę drużyny DAP, która dość niespodziewanie urwała punkt ekipie Auto Land Volley.

ENTC AZS UWM Młdzik prezentuje coraz wyższy poziom, co gołym okiem widać po zerknięciu na ligową tabelę. W starciu z doświadczonymi graczami z Pogotowia Nowak 24 h młodzież była więc faworytami. Rywale walczyli, robili co mogli, ale „mali azetesiacy” byli tego dnia poza zasięgiem „Nowaków”. ENTC wygrał 2:0 (25:16; 25:18) i jest już pewne, że sezon 2019/20 zakończy na szóstym miejscu. MVP został Maciej Szumny.

FC Karolin - jeżeli do końca sezonu będzie schodził z parkietu z tarczą - to w następnej edycji OLSA zagra w I lidze. Zmotywowany Karolin zagrał dobre i równe spotkanie, co zaowocowało trzema jakże cennymi punktami w konfrontacji z AZS SMS Kadet II. Mali adepci siatkówki tylko momentami potrafili nawiązać wyrównaną walkę z zawodnikami po drugiej stronie siatki i w efekcie przegrali 0:2 (17:25; 16:25). Dzięki zwycięstwu FC Karolin awansował na drugie miejsce w tabeli i przed decydującą batalią z Pocztą Polską tak naprawdę ma wszystko w swoich rękach. MVP został Dominik Chludziński.

Trapiony problemami kadrowymi DAP obecnego sezonu z pewnością nie zaliczy do udanych. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku Auto Land Volley. Debiutująca w rozgrywkach drużyna w przeciągu całego sezonu pokazała się z bardzo dobrej strony. Faworyt teoretycznie był tylko jeden, ale przy stanie 16:9 w pierwszym secie dla Auto Land DAP wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i zamknął seta wynikiem 25:20! W następnych dwóch partiach wszystko wróciło do normy. Auto Land wygrał do 18 oraz w tie-breaku do 7 i umocnił się na czwartym miejscu. MVP został Jakub Wołosz.