Pięć setów w Radomiu. Niestety, bez happy endu

2020-09-12 17:21:31(ost. akt: 2020-09-13 23:17:18)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Rozgrywki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli od wyjazdowej porażki z Czarnymi Radom.
* Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (17, -23, -19, 21, 13)

Pierwszy set bez historii, bo radomianie szybko osiągnęli bezpieczną przewagę. Jednak w drugiej partii role się odwróciły - Indykpol AZS odskoczył na kilka punktów i pewnie zmierzał - wydawało się - do zwycięstwa. Nic z tego, bo od stanu 14:19 radomianie zdobyli sześć punktów z rzędu! A potem było jeszcze gorzej, gdyż Czarni wygrywali już 22:20 i 23:21. Jednak w końcówce błysnął Schulz, zdobywając 22. i 23. punkt, po chwili 24. oczko z przechodzącej piłki dołożył Schott, a w ostatniej akcji olsztynianie najpierw podbili atak Konarskiego, po czym Schulz skutecznie zaatakował z prawego skrzydła.

W trzecim secie Indykpol AZS poszedł za ciosem, a że dobrą grę wspomógł kilkoma asami serwisowymi oraz sporą liczbą bloków (w ten sposób zdobył m.in. 23. i 24. punkt), więc z każdą kolejną akcją posępniały miny miejscowych kibiców.

Niestety, w kolejnej partii olsztynianie trzymali się jedynie do stanu 13:13. Potem kilka nieskończonych akcji i gospodarze odskoczyli na 18:14. Indykpol AZS usiłował odrabiać straty, ale tym razem zagrywka nie była jego mocną stroną. W efekcie radomianie wygrali do 21.

Mocna zagrywka ma być podobno w tym sezonie wizytówką olsztyńskiego zespołu, jednak na początku tie-breaka była to groźna broń radomian, którzy odskoczyli na 4 punkty (od 2:3 do 7:3). Sygnał do odrabiania strat dał Schulz, kolejny punkt z przechodzącej piłki zdobył Żaliński, a po zagrywce Droszyńskiego był remis 10:10. Niestety, po chwili w ataku pomylił się Schulz i Czarni znowu odskoczyli na dwa oczka (12:10). A że pomylił się także Andringa, więc było 14:11 dla Czarnych. 12. punkt zdobył Schulz, 13. oczko Indykpol AZS dołożył blokiem, ale na tym koniec, bo w kolejnej akcji Konarski już się nie pomylił.
Tym samym siatkarze Indykpolu AZS powrócą do Olsztyna z jednym punktem.
MVP meczu został Dawid Konarski.

* 1. kolejka: Stal Nysa - ZAKSA Kędzierzyn 0:3 (-19, -13, -16); sobota: Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn (14.45), Cuprum Lubin - Skra Bełchatów 1:3 (20, -22, -28, -24), Ślepsk Suwałki - GKS Katowice 0:3 (-18, -22, -25); niedziela: MKS Będzin - Verva Warszawa 1:3 (-20, -14, 20, -24), Aluron Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 2:3 (-21, 19, 19, -25, -12). Mecz Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk przełożono na 21.10.