Jeden punkt Stomilu na inaugurację sezonu

2020-08-29 20:59:26(ost. akt: 2020-08-30 19:59:33)
Stadion w Tychach przed meczem ze Stomilem

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Pierwszoligowy sezon Stomil Olsztyn rozpoczął od bezbramkowego remisu w Tychach.
* GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0
STOMIL
: Kudrjavcevs - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Sadowski, Carolina - van Huffel, Spychała (81 van Weert), Ogrodowski (46 Straus), Hinokio (90 Sierant) - Kovaļonoks (62 Loshi)

W pierwszej połowie kibice - na trybunach zasiadło ponad 2500 widzów - obejrzeli wyrównany pojedynek, chociaż tuż przed przerwą tyszanie zdołali umieścić piłkę w siatce. Sędzia odgwizdał jednak faul napastnika gospodarzy, dzięki czemu utrzymał się wynik bezbramkowy.
Natomiast olsztynianie pierwszy raz poważnie zagrozili gospodarzom dopiero w 52. minucie, gdy Ņikita Kovaļonoks - po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Sama van Huffela - uderzył głową z 5 metrów, a piłka przeleciała tuż obok słupka.
Generalnie po przerwie Stomil powoli się rozkręcał, gole jednak nie padły, w efekcie gospodarzy pożegnały gwizdy rozczarowanych kibiców.

* 1. kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Arka Gdynia 0:4 (Letniowski 26, 39, Mazek 29, Drewniak 48), Odra Opole - ŁKS Łódź 0:4 (Trąbka 6, Corral 43, Pirulo 71, Sekulski 90), Radomiak Radom - Widzew Łódź 4:1 (Angielski 46, Podliński 50, Leândro 73, Kozak 90 - Robak 4), Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (Zapolnik 10, 45, Mijušković 40 - Ogorzały 90), Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 3:0 (Sasin 38, Śpiączka 60, Goliński 67), Puszcza Niepołomice - Resovia 0:3 (Kubowicz 25 k, Zalepa 47, Twardowski 90), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (Gergel 51), Chrobry Głogów - Korona Kielce 1:1 (Ilków-Gołąb 43 k - Juraszek 90 s; w 81. min Ilków-Gołąb nie wykorzystał rzutu karnego).