Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Warmia Energ(i)ą młodzieńczą wzmocniona

2020-08-05 11:00:00 (ost. akt: 2020-08-05 10:22:47)
Marcin Malewski (Warmia Energa) rzuca, a Mariusz Jurkiewicz (Vive) obserwuje

Marcin Malewski (Warmia Energa) rzuca, a Mariusz Jurkiewicz (Vive) obserwuje

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W poniedziałek pierwszoligowa Warmia Energa wznowiła treningi po urlopowej przerwie, natomiast już w czwartek olsztynianie wyjadą na tradycyjne zgrupowanie do Rynu. Trener Jarosław Knopik ma do dyspozycji 19 zawodników.

W składzie olsztyńskiego pierwszoligowca po zakończeniu ostatniego sezonu doszło do prawdziwej rewolucji, bowiem odeszło aż dziesięciu zawodników. W tej sytuacji jak najszybciej trzeba było znaleźć ich następców, co udało się w stu procentach, ponieważ niecałe dwa miesiące przed startem ligi Warmia Energa skompletowała drużynę.
Warto zauważyć, że działacze wspólnie z trenerem Knopikiem konsekwentnie realizują politykę pozyskiwania utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Dlatego uważnie obserwują lokalnych szczypiornistów oraz ukształtowanych zawodników wywodzących się ze szkolenia centralnego, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ten kierunek pozyskiwania zawodników nie jest jednak niczym nowym, gdyż zespoły występujące w PGNiG Superligi także starają się wychwytywać utalentowanych absolwentów SMS-ów.

Cały tekst przeczytasz w środowej Gazecie Olsztyńskiej


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB