Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Bardzo krótkie wakacje Stomilu

2020-08-04 12:00:00 (ost. akt: 2020-08-04 09:52:27)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Dzisiaj - po bardzo krótkiej wakacyjnej przerwie - Stomil powróci do treningów, natomiast wczoraj do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki oddał się Wojciech Kowalewski, prezes olsztyńskiego pierwszoligowca. A nowy sezon tuż-tuż...

Dziewięć dni temu podopieczni trenera Adama Majewskiego zakończyli ligowy sezon niespodziewanym wyjazdowym zwycięstwem z Wartą (która kilka dni później awansowała do Ekstraklasy), a już dzisiaj olsztynianie rozpoczną przygotowania do kolejnych pierwszoligowych rozgrywek. Oczywiście krótka przerwa urlopowa jest efektem koronawiusa, przez którego poprzedni sezon zakończy się ponad dwa miesiące później niż planowano.

Wiadomo, że na dzisiejszych zajęciach nie pojawi się kilku zawodników, którzy występowali w Stomilu w poprzednim sezonie. Przypomnijmy, że klub nie przedłużył kontraktów z Lukášem Kubáňiem, Michałem Leszczyńskim, Arturem Siemaszko i Mateuszem Gancarczykiem. Na tym nie koniec personalnych roszad, bo do Górnika Zabrze po wypożyczeniu wrócił Wojciech Hajda, a już na początku lipca z olsztyńskiego pierwszoligowca odeszli: Eric Molloy, Oktawian Skrzecz i Maciej Pałaszewski.
Co gorsza nadal nie wiadomo, czy Szymon Sobczak, najskuteczniejszy napastnik Stomilu w ostatnim sezonie (10 bramek), podpisze nową umowę z „Dumą Warmii”. Udany sezon spowodował, że Sobczak na pewno ma sporo innych ofert. Sprawa powinna, a raczej musi, wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni.
W tym samym czasie poznamy dalsze losy prezesa Wojciecha Kowalewskiego, który w poniedziałek niespodziewanie oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki Stomil Olsztyn SA. Na razie nie wiadomo, jakie są powody tej decyzji.

Wracając do przygotowań do nowego sezonu, to podopieczni trenera Adama Majewskiego najpierw będą trenować na własnych obiektach, potem wyjadą na obóz przygotowawczy, a w połowie sierpnia Stomil rozegra mecz Pucharu Polski z GKS Jastrzębie. Poza tym olsztynianie mają w planach sparingi m.in. z Sokołem Ostróda (II liga), Kaczkanem Huraganem Morąg (III liga) i Wigrami Suwałki (II liga). Natomiast pierwszoligowe rozgrywki ruszą w ostatni weekend miesiąca - niestety, dokładny terminarz jeszcze nie został ogłoszony.

W poprzednim tygodniu ogłoszono natomiast zawarcie współpracy między olsztyńskim pierwszoligowcem i... gminą Gietrzwałd. - Dzięki tej współpracy będziemy mogli korzystać z infrastruktury sportowej znajdującej się na terenie gminy Gietrzwałd - wyjaśnia prezes Kowalewski. - Poza tym będziemy promować piłkę nożną wśród lokalnej społeczności, chcemy też zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. Za otwartość i chęć współpracy chciałbym serdecznie podziękować gminie Gietrzwałd, a szczególnie wójtowi Janowi Kasprowiczowi – zakończył prezes Stomilu.

Dzięki podpisanej umowie już jesienią rozpoczną się prace nad modernizacją Stadionu Leśnego w Gietrzwałdzie, z którego na co dzień korzysta A-klasowy GKS Gietrzwałd-Unieszewo. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec przyszłego roku. W efekcie zmianom ulegnie położenie boiska, które zostanie wydłużone oraz poszerzone. Planowany jest również parking i montaż oświetlenia.

– Umowa ze Stomilem otwiera nowy rozdział funkcjonowania stadionu w Gietrzwałdzie – wyjaśnia wójt Kasprowicz. – Jestem głęboko przekonany, że dzięki tej współpracy uda się w ciągu kilku najbliższych lat stworzyć wysokiej klasy ośrodek sportowy. Obiekt będzie wykorzystywany przez Stomil, naszych sportowców oraz mieszkańców. Gmina Gietrzwałd zasługuje na solidną infrastrukturę sportową.
Po zakończeniu modernizacji na gietrzwałdzkim stadionie będą mogły trenować obie drużyny Stomilu, poza tym rezerwy „Dumy Warmii” będą tam też rozgrywać czwartoligowe mecze. W efekcie na bocznym boisku przy alei Piłsudskiego, gdzie do tej pory często trenował pierwszoligowy Stomil, od przyszłego roku będą się szkoliły grupy młodzieżowe.
ARTUR DRYHYNYCZPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB