Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Taki Skarb Kibica to... prawdziwy skarb

2020-07-24 12:00:00 (ost. akt: 2020-07-27 08:29:25)

O "Skarbie Kibica forBET IV ligi", który jest dołączony do poniedziałkowej (27 lipca) "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego", rozmawiamy z Emilem Wojdą z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Skarb będzie miał aż 52 strony!

- Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej po raz kolejny przygotował prezent dla kibiców.
- Rzeczywiście 27 lipca w poniedziałek, czyli tradycyjnie tydzień przed nowym sezonem, wraz z „Gazetą Olsztyńską” i „Dziennikiem Elbląskim” ukaże się siódma edycja „Skarbu Kibica forBET IV ligi”.
- Co w nim znajdziemy?
- Zacznę od tego, że tym razem w IV lidze zagra więcej zespołów, bo aż 18. Jest to oczywiście spowodowane tym, że po ostatnim sezonie nikt nie spadł (ostatnio w IV lidze było 16 klubów - do III ligi dostał się GKS Wikielec, natomiast z okręgówki awansowały Błękitni Pasym, Delfin Rybno i Olimpia Olsztynek - red.). Mamy więc więcej drużyn i emocji, no to i nasz skarb kibica też musiał być większy. Do tej pory miał 48 stron, a teraz zwiększyliśmy jego objętość do 52 stron.
Znajdziemy na nich kompletne informacje o wszystkich czwartoligowcach: duże zdjęcia zespołów, składy, średni wiek zawodników, transfery, rozmowy z trenerami, opisy stadionów, terminarz, przypomnienie statystyk z poprzedniego sezonu oraz przewidywane wyjściowe jedenastki. Tych danych jest bardzo dużo, nie zapomnieliśmy też o sponsorach, bez których regionalny futbol by nie przetrwał. Dużo czytania, więc myślę, że będzie to gratka dla kibiców nie tylko IV ligi.

- Jest to gratka, ale i ewenement na skalę krajową, bo trudno znaleźć podobne wydawnictwo w innych regionach Polski.
- Z tego, co wiem, w Wielkopolsce wydano kiedyś vademecum kibica, ale podobnego do naszego produktu na tym poziomie rozgrywek na pewno nie ma. Dlatego pewnie kibice z taką niecierpliwością na nasz skarb czekają. A wiem o tym, bo już w tej sprawie do nas piszą i dzwonią.
- Opracowanie takiego skarbu wymaga olbrzymiej pracy.
- Oczywiście, ale z sezonu na sezon współpraca z klubami układa się nam coraz lepiej. W każdym klubie jest osoba, a niekiedy nawet dwie, która jest odpowiedzialna za zebranie materiałów do skarbu kibica. I z rundy na rundę te osoby nabierają doświadczenia, więc przygotowane przez nich materiały są coraz lepsze. A beniaminkowie z Pasymia, Rybna i Olsztynka też dali sobie radę.
- Chociaż jest to wydawnictwo poświęcone IV lidze, to jednak w poprzednich latach znajdowało się też miejsce dla innych rozgrywek. Czy tak samo będzie i tym razem?
- Tak jak w poprzednich edycjach skarbu, tak i teraz kibice znajdą informacje o naszych trzecioligowcach, czyli Zniczu Biała Piska, Kaczkanie Huraganie Morąg, GKS Wikielec i Concordii Elbląg. Opisujemy co się w tych klubach ostatnio działo, jakie przeprowadzono transfery i jakie są ich cele przed sezonem 2020/21. Poza tym trochę miejsca poświęciliśmy też na dwie grupy klasy okręgowej, która tak jak IV liga 1 sierpnia rozpocznie sezon. A przed rundą wiosenną oczywiście wydamy kolejny czwartoligowy skarb.
ARTUR DRYHYNYCZPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB