Znicz ograł Polonię, Śniardwy utopione przez Sokoła. MKS jedzie dalej [ZDJĘCIA]

2020-07-18 20:58:24(ost. akt: 2020-07-18 21:59:05)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Po 18 lipca Znicz Biała Piska pozostaje ostatnim z naszych reprezentantów mającym szanse na złoto "zeszłorocznego" Wojewódzkiego Pucharu Polski. Gdy czerwono-zieloni ogrywali Polonię Lidzbark Warmiński, II-ligowy Sokół Ostróda nie miał litości w Orzyszu dla miejscowych Śniardw (jedyna drużyna klasy okręgowej w ćwierćfinałach).
Znicz pokonał Polonię Lidzbark Warmiński 1:3. Awans do najlepszej czwórki WPP podopiecznym trenera Ryszarda Borkowskiego zapewnił duet Kossyk (asysty) - Famulak. Dzieła zniszczenia w 90. minucie dopełnił Giełażyn.

W pojedynku "Dawida z Goliatem", jak określano potyczkę Śniardw Orzysz i Sokoła Ostróda, niespodzianki nie było. Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie (Kalinowski). W międzyczasie hat-tricka dorzucił od siebie Okuniewicz. Bramkę honorową dla orzyszan - z rzutu karnego - zdobył Piotr Kowalczyk

W "nowym rozdaniu" (dziś odbyła się także runda wstępna "tegorocznego" Wojewódzkiego Pucharu Polski) solidnie zaprezentował się ponadto MKS Ruciane-Nida (a-klasa), który utarł nosa (2:1) wyżej sklasyfikowanemu Kłobukowi Mikołajki (klasa okręgowa).

Zapraszamy do galerii zdjęć z pucharowych pojedynków. Na pierwszy ogień Śniardwy-Sokół.