Stomil gościnny dla Miedzi...

2020-07-11 19:37:06(ost. akt: 2020-07-12 11:36:08)
Stomil przegrał z Miedzią i ma już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Zaczęło się pięknie, skończyło kiepsko... Piłkarze Stomilu przegrali w sobotę z Miedzią Legnica, choć do 60. minuty prowadzili. Decydującego gola stracili w 87. min gry...
* Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 1:2 (1:0)
1:0
- Szymon Sobczak (6), 1:1 - Kacper Kostorz (60), 1:2 - Nemanja Mijušković (87)

STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Mateusz Bondarenko, Wiktor Biedrzycki, Jonatan Straus, Jurich Carolina - Koki Hinokio (62 Artur Siemaszko), Jakub Tecław, Wojciech Hajda (69 Lukáš Kubáň), Sam van Huffel (82 Skënder Loshi) - Szymon Sobczak.
MIEDŹ: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Božo Musa, Nemanja Mijušković, Artur Pikk - Maciej Śliwa (36 Carlos Heredia), Adrian Purzycki, Omar Santana, Jakub Łukowski (82 Marcin Garuch), Joan Román - Kacper Kostorz (70 Patryk Makuch).
Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk); żółte kartki: Hinokio, Hajda, Siemaszko, Van Huffel, Straus (Stomil), Śliwa, Mijušković, Makuch (Miedź)

Olsztynianie mogą czuć się bardzo zawiedzeni. Kontrolowali sytuację w pierwszej połowie, ale mecz trwa 90 minut, a po przerwie gospodarze oddali inicjatywę rywalom. Sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej niebezpieczna: Biało-niebiescy mają tylko punkt przewagi nad miejscem spadkowym. Do końca sezonu zostały trzy mecze, zanosi się na nerwową walkę o utrzymanie. W środę Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

* Inne mecze 31. kolejki: Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 3:4, Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 0:2, Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec 2:1, Odra Opole - Wigry Suwałki 1:0, GKS 1962 Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3, GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 0:1.

Radomiak Radom - Olimpia Grudziądz 12 lipca, 12:40
GKS Bełchatów - Termalica Nieciecza 12 lipca, 15:10