Młodzi olsztynianie z Żuri zdobyli Gdynię

2020-07-11 12:00:00(ost. akt: 2020-07-10 08:39:37)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem do rywalizacji wracają młodzi piłkarze. Z przytupem zrobili to zawodnicy Żuri Olsztyn, którzy wygrali turniej w Gdyni.
Czołowe zespoły polskich akademii piłkarskich z rocznika 2012 pojawiły się w Gdyni na turnieju o Superpuchar Gdyńskiej Ligi Halowej. Po ciężkim okresie koronawirusowym zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników i w Trójmieście pojawili się piłkarze z najlepszych klubów północnej Polski.
Dla zawodników olsztyńskiego Żuri, których trenerem jest Adrian Podgórski, była to okazja do sprawdzenia się na tle innych przeciwników.
- Akurat w tym roczniku jesteśmy bardzo mocni, wszyscy chłopcy są w jednej klasie – powiedział Piotr Żurawel, prezes olsztyńskiego Żuri. - Wszyscy są objęci programem „Mamy talenty”, gdzie w olsztyńskiej SP 18 mają trzy godziny tygodniowo piłkarskich zajęć wuefu i tyleż samo godzin innowacji piłki nożnej. Jest to autorski program Piotra Tyszkiewicza. Ten projekt, który realizujemy od kilku lat, przynosi świetne efekty w postaci udziału w finałach wojewódzkich i krajowych w kategoriach U-8, U-10 i U-12.

Zatem po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem rocznik 2012 z Żuri pięknie zaczął rywalizację. Młodzi olsztynianie podczas turnieju w Gdynie na początek grupowych zmagań spotkali się z GKS Przodkowo, Junior Football Academy oraz AP KP Gdynia Pustki. Pierwsze dwa mecze to przekonujące zwycięstwa Żuri 12:0, 5:1.W tym momencie było wiadomo, że ekipa Żuri wejdzie do kolejnej fazy rywalizacji, no i w ostatnim meczu chyba nastąpiło lekkie rozluźnienie, ponieważ zespół z Olsztyna przegrał 2:3 z Junior Football Academy.

Młodzi olsztynianie wyszli z drugiego miejsca i w półfinale spotkali się z Sopocką Akademią Piłkarską. Piłkarze trenera Podgórskiego wygrali 5:0 i z mocnym akcentem weszli do finału, gdzie spotkali się ze swoimi wcześniejszymi grupowymi pogromcami z Junior FA. W rewanżu olsztynianie poważniej potraktowali swoich przeciwników. Co prawda po pierwszej połowie był remis 0:0, ale na początku drugiej części gry Żuri objęło prowadzenie 1:0. W ostatniej minucie doszło do remisu 1:1, jednak w ostatniej akcji spotkania, kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem, ekipa Żuri strzeliła zwycięskiego gola. Olsztynianie wygrali turniej, a najlepszym defensorem imprezy został Adam Jaworski z Żuri.
* Żuri Olsztyn wystąpiło w składzie: Jakub Romańczuk, Adam Jaworski, Paweł Bisikiewicz, Oskar Lewkowicz, Szymon Mokijewski, Bartosz Przyłęcki, Marcel Łaniewski, Julian Krasa, Aleksander Krasa.