Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Nowa liga, ale cel taki sam

2020-07-07 10:00:00 (ost. akt: 2020-07-07 09:38:00)
Warmia Energa Olsztyn

Warmia Energa Olsztyn

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał formułę nowych rozgrywek I ligi mężczyzn, w których zagrają aż 44 drużyny, w tym Warmia Energa Olsztyn i Meble Wójcik Elbląg. Za rok zostanie spośród nich tylko jedna... 16-zespołowa grupa.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce, wyciągając wnioski z zaistniałej sytuacji związanej z przebiegiem rozgrywek sezonu 2019/2020 oraz z konsekwencji rozwoju pandemii na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, pragnąc wyjść naprzeciw potrzebom klubów, a także mając na uwadze konieczność rozwoju piłki ręcznej, planuje podjęcie działań zmierzających do profesjonalizacji rozgrywek I ligi piłki ręcznej - głosi oficjalny komunikat ZPRP, przesłany do klubów, a podpisany przez dyrektora ds. rozgrywek Mirosława Bauma.

Na czym ma polegać ta profesjonalizacja? Przede wszystkim na tym, że za rok, czyli już od sezonu 2021/2022, ma zacząć funkcjonować I Liga Centralna, licząca 16 zespołów, które będą walczyć o awans do Superligi.
Zdaniem ZPRP, planowana zmiana systemu rozgrywek pomoże klubom w efektywniejszym poszukiwaniu sponsorów oraz wprowadzi do ligi sponsora tytularnego. Plany są takie, że w najbliższej przyszłości mecze pierwszoligowców byłyby pokazywane w telewizji.

A jak na te nadchodzące zmiany patrzą w Warmii Enerdze, dowiesz się we wtorkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB