2020-07-05 17:09:39(ost. akt: 2020-07-05 19:54:46)

W niedzielę w Niecieczy zmierzyli się dwaj sąsiedzi z ligowej tabeli. Niestety, Stomil do Olsztyna powróci na tarczy.
* Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0
- Wlazło (16), 2:0 - Bezpalec (90+4)
STOMIL: Skiba - Bucholc, Szota (82 Jarosz), Biedrzycki, Mosakowski (46 Straus), Carolina - Siemaszko (70 Gancarczyk), 15. Tecław, van Huffel, Hinokio - Sobczak

Trener Adam Majewski nie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy, bo za żółte kartki pauzuje Hajda, z urazem pleców zmaga się Lech, a w Olsztynie został Leszczyński. Mimo to olsztynianie znowu nie schowali się za podwójną gardą, tylko co chwila ruszali do ataku. Od początku bardzo aktywny był Carolina, który już w 2. min popisał się dośrodkowaniem z lewej strony, a 10 minut później oddał groźny strzał, sprawiając bramkarzowi sporo kłopotów.

Niestety, w 16. min Wlazło efektownym uderzeniem wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego i gospodarze objęli prowadzenie. Osiem minut później w podobnej sytuacji znalazł się Tecław, ale po jego uderzeniu... kolanem piłka minęła słupek.
Drugą groźną akcję olsztynianie przeprowadzili tuż po przerwie, gdy akcję Stomilu wykończył Carolina, niestety, tym razem piłka trafiła w poprzeczkę. Z kolei w 60. min dogodnej sytuacji - po podaniu Siemaszki - nie wykorzystał Hinokio, a kilka chwil później Tecław obił poprzeczkę. Goście byli dłużej przy piłce (57 do 43 procent), częściej strzelali (17 do 12 strzałów), jednak nic z tego nie wynikało, chociaż czas biegł nieubłaganie. Na dodatek w doliczonym czasie gospodarze zdobyli drugiego gola, tym samym Stomil poniósł piątą wyjazdową porażkę z rzędu i teraz musi się już skupić na obronie przed spadkiem, bo miejsce w czołowej szóstce jest poza jego zasięgiem.

* 30. kolejka: Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (Mikołajczak 17, Surdykowski 81 - Szufryn 67), Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (Banaszewski 11, Kozak 54), Stal Mielec - Odra Opole 1:1 (Tomasiewicz 88 - Piech 73), Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 1:2 (Janicki 81 - Stefanik 45 k, Bartosz Kieliba 65 samob.), Miedź Legnica - GKS Tychy 2:2 (Santana 12, Román 61 - Lewicki 41, Szumilas 80), Olimpia Grudziądz - GKS Bełchatów 1:2 (Criciúma 40 - Winsztal 5, Biel 11), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Radomiak Radom 4:2 (Sierpina 9, Roginić 45, Komor 78, Biliński 83 - Nowak 56, 88 k), Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie 2:0 (Bartczak 17, Dobrotka 35).