OLSA Ekstraklasa – Abram Team mistrzem!

2020-07-01 16:07:31(ost. akt: 2020-07-01 16:09:46)
Abram Team

Abram Team

Choć rozgrywki OLSA (Ekstraklasa) nie dobiegły jeszcze końca, to już poznaliśmy najlepszą drużynę sezonu 201920. W meczu na szczycie po wyjątkowo twardym i wyrównanym boju Abram Team pokonał Młode Wilki.
Rupi-Produkt Beton dawno już pogodziło się z myślą, że w bieżącym sezonie nie będzie walczyło o najwyższe laury. Osłabiony pod względem kadrowym zespół podejmował Geoexpert Sunbroker Team, który w ubiegłym tygodniu mimo wszystko dość niespodziewanie ograł ubiegłorocznych medalistów OLSA. Po pierwszym secie wydawało się, że i tym razem będzie podobnie. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:13 dla Geoexpertu i nic nie wskazywało na to, że Rupi zdoła się jeszcze odrodzić. Zespół pokazał jednak klasę i po wygraniu drugiego seta 25:22, w tie-breaku dosłownie rozbił boiskowych przeciwników do pięciu! MVP został Przemysław Włodarczyk (zdobył 19 punktów).

Hitem wieczoru było bezsprzecznie długo wyczekiwanie starcie Młodych Wilków z Abram Team. W przedmeczowych analizach dawano mniej więcej równe szanse obu ekipom. Boiskowa rzeczywistość potwierdziła oczekiwania, dlatego oglądaliśmy trzymające w napięciu widowisko, którego losy ważyły się niemalże do ostatniej piłki. W pierwszym secie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi i o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze akcje. Więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowała ekipa dowodzona przez Pawła Polechońskiego, wygrywając 25:23. Druga odsłona do złudzenia przypominała pierwszą partię. Zespoły grały punkt za punkt, ale tym razem lepsze okazały się Młode Wilki (26:24). W decydującej rozgrywce Abram Team znów wspiął się na wyżyny swoich umiejętności zamykając seta wynikiem 15:12! MVP został Paweł Borkowski.