Samobójczy gol zadecydował o porażce Stomilu

2020-06-18 20:04:29(ost. akt: 2020-06-18 23:51:54)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Na zakończenie 26. kolejki I ligi Stomil Olsztyn na wyjeździe przegrał ze Stalą Mielec, chociaż całą drugą połowę grał w przewadze. W niedzielę do Olsztyna przyjadą Wigry Suwałki.
* Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0
- Straus (44 samobójcza); czerwona kartka: Bodzioch (46 Stal)
STOMIL: Skiba - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Straus, Carolina - van Huffel (67 Gancarczyk), Tecław (78 Pałaszewski), Hajda (53 Siemaszko), Hinokio - Sobczak

Mecz miał olbrzymie znaczenie dla obu zespołów, bowiem wygrana dawała Stali fotel wicelidera, natomiast Stomilowi dawała awans w pobliże strefy barażowej. Od początku przewagę zyskali jednak gospodarze, w efekcie piłka tylko sporadycznie opuszczała połowę Stomilu. Mielczanie atakowali, długo utrzymywali się przy piłce, natomiast olsztynianie w zasadzie całą swoją uwagę skupili na obronie. Jednak w 28. min powinno być 1:0 dla Stali, ale bramkarskim instynktem popisał się Skiba. Dwie minuty później musiał interweniować bramkarz gospodarzy, jednak strzał Caroliny był zbyt lekki. Warto zauważyć, że był to pierwszy celny strzał Stomilu w tym meczu.
W 36. min znowu doskonałą okazję mieli mielczanie, ale po mocnej główce Maka piłka przeleciała obok słupka.
Tuż przed przerwą żółtą kartkę obejrzał Sobczak, co oznacza, że nie zagra w niedzielnym meczu ze Stalą. Chwilę później najskuteczniejszy zawodnik Stomilu w tym sezonie potężnie huknął z 22 metrów, niestety, niecelnie.
I tak oba zespoły dotrwały do 44. minuty, kiedy to mielczanie wywalczyli kolejny rzut rożny. Do piłki podszedł Nowak, no i po jego dośrodkowaniu piłka minęła interweniującego Skibę i spadając przy długim słupku... trafiła w nogę Strausa, po czym wpadła do siatki. Na taki widok trener Stomilu Adam Majewski tylko z niedowierzaniem złapał się za głowę...
Pierwsza połowa zakończyła się zatem piłkarskim trzęsieniem ziemi, a w 35. sekundzie po przerwie nastąpiły wstrząsy wtórne, bo za faul na Sobczaku żółtą kartkę zobaczył Bodzioch, a że była to jego już druga taka kara w tym meczu, więc musiał opuścić boisko. W efekcie po raz drugi z rzędu olsztynianie mogli grać w przewadze. Z Chojniczanką udało się im wymęczyć 1:0, niestety, tym razem powtórki nie było, chociaż Stomil natychmiast rzucił się do ataków i w 50. min mógł być remis, niestety, po dośrodkowaniu Caroliny będący 7 metrów od bramki Hinokio nie trafił w piłkę. Trzeba jednak przyznać, że Japończyk był bardzo aktywny i pożyteczny na boisku, szczególnie w akcjach ofensywnych.
Stomil przeważał, a na bramkę rywali kolejno strzelali Sobczak, Tecław, Carolina i Siemaszko. W 68. min ten ostatni urwał się obrońcom Stali, jednak jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza. Cztery minuty później przed szansą stanął Gancarczyk, ale jego strzał był równie mocny, co niecelny.
Z każdą kolejną minutą rosła przewaga gości, którzy co chwila wrzucali piłkę w pole karne Stali, niestety, bez efektu bramkowego. Inna sprawa, że akcje Stomilu były wolne, statyczne i przewidywalne.
Jednak w 92. min to Stal powinna zdobyć gola, ale Skiba wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z Dadokiem.
Cóż, prawda jest okrutna - nie jest to jeszcze zespół, który może skutecznie walczyć o miejsce w czołowej szóstce. Przecież mniej goli od Stomilu zdobyły jedynie ostatnie w tabeli Wigry, które w czwartkowy wieczór przegrały 0:1 z GKS Tychy.
* 27. kolejka, piątek: Odra - Chrobry (20:10); sobota: Puszcza - Olimpia (15:10), Miedź - Nieciecza (12:40), Jastrzębie - Zagłębie (17:40), Radomiak - Chojniczanka (17:40); niedziela: Stomil - Wigry (15:10), Warta - Sandecja (17:40), Bełchatów - Stal (15), Tychy - Podbeskidzie (12:40).