2020-06-18 14:15:33(ost. akt: 2020-06-18 14:17:57)
Młode Wilki

Młode Wilki

Rozgrywki OLSA (Ekstraklasa), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, weszły w decydującą fazę.
Rupi-Produkt Beton obecnego sezonu na pewno nie zaliczy do udanych. Bijący się co roku o top 3 zespół prezentuje się dalece od oczekiwań, co dobitnie odzwierciedla odległe miejsce w tabeli. AKS Kormoran mógł więc liczyć, że przy dobrej i równej grze zgarnie pełną pulę. Pierwszy set po dramatycznej końcówce padł jeszcze „łupem” Kormorana, który wygrał 28:26, ale potem podrażnieni zawodnicy Rupi udowodnili, że nie zapomnieli, jak się gra w siatkówkę. Pewnie wygrane partie do 19 oraz 9 dały ubiegłorocznym medalistom zwycięstwo i jakże ważne w ostatecznym rozrachunku dwa punkty. MVP został rozgrywający Tomasz Pszczółkowski.

Nocożercy to zespół, który przy odpowiedniej mobilizacji potrafi odebrać punkty praktycznie każdej z ekstraklasowych drużyn. Tym razem zadanie było niełatwe, ponieważ po drugiej stronie siatki znalazły się idące jak burza od początku sezonu Młode Wilki. Mimo to zdeterminowana ekipa Nocożerców wygrała pierwszą partię 25:22 i była na najlepszej drodze do sprawienia niespodzianki. Faworyci wyciągnęli jednak wnioski z pierwszego seta i wygrali kolejne partie do 17 i 10. MVP został rozgrywający Adam Awiżeń.

W kończącym wieczór spotkaniu walczący o najwyższe laury Abram Team stosunkowo łatwo ograł solidny Geoexpert Sunbroker Team (25:17; 25:20). Paweł Polechoński i spółka w pełni kontrolowali boiskową rzeczywistość, a mający problemy kadrowe rywale tylko momentami potrafili nawiązać wyrównaną walkę z zespołem, którego ambicje z pewnością sięgają mistrzowskiego tytułu. MVP został Patryk Dobkowski.