Stomil wreszcie wygrał!

2020-06-13 19:03:42(ost. akt: 2020-06-14 17:19:24)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W 25. kolejce I ligi broniąca się przed spadkiem Odra ograła mocną Wartę, natomiast marzący o barażach Stomil wymęczył zwycięstwo z Chojniczanką, chociaż przez 72 minuty grał w przewadze.
* Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
1:0
- Sobczak (84); czerwona kartka: Mudra (Chojnice)
STOMIL: Skiba - Bucholc, Biedrzycki, Szota, Straus, Carolina (85 Bodnarenko) - Hinokio, Tecław, Hajda (67 Pałaszewski), Lech (74 van Huffel) - Sobczak

Początek meczu - delikatnie mówiąc - nie powalał swym poziomem, bo jak strzał, to albo niecelny, albo... bardzo niecelny (jak Hajdy w 20. minucie), jak dośrodkowanie, to albo niedokładne, albo... do nikogo. Generalnie dużo było jedynie okrzyków, a dobrej gry było mniej więcej tyle, co kibiców, czyli niewiele, bo mecz był oczywiście rozegrany przy pustych trybunach. Jednak w 18. minucie doszło do zdarzenia, które wpłynęło na dalszy przebieg meczu, bowiem Mudra sfaulował Bucholca, za co został ukarany czerwoną kartką, a olsztynianin powrócił na boisko dopiero po kilku chwilach.
W 23. minucie Bucholc popisał się celnym dośrodkowaniem, niestety, dla odmiany Sobczak źle przyjął piłkę... Chwilę później goście mogli objąć prowadzenie, ale tym razem po dośrodkowaniu piłka o centymetry minęła głowę Ziętarskiego.
Widać było, że przewagę uzyskał Stomil, który dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej przebywał na połowie rywali, ale goli z tego nadal nie było. Warto odnotować strzał Hajdy spoza pola karnego, który z trudem, ale jednak obronił Janukiewicz.
Chojniczanka nie ograniczała się jedynie do obrony, no i w 41. minucie goście popisali się efektownym strzałem z rzutu wolnego, ale Skiba nie dał się zaskoczyć. W rewanżu bliski szczęścia był Hinokio, lecz z 11 metrów trafił w słupek.
Po przerwie olsztynianie nadal atakują, kolejno strzelają: Sobczak (obok słupka), Hinokio (zbyt słabo), Straus (wprost w bramkarza), Tecław i Hajda (obaj nad poprzeczką) oraz Biedrzycki (trafił w poprzeczkę). I tak dotrwaliśmy do 83 minuty - gospodarze bardzo długo rozgrywali akcję, wymieniając kilkanaście podań, aż wreszcie piłka trafiła na prawe skrzydło do Bucholca, ten ruszył do przodu i dośrodkował w pole karne, gdzie Sobczak w ekwilibrystyczny sposób pokonał bramkarza Chojniczanki. 1:0 i Stomil dopisał sobie trzy cenne punkty, ale przełomu w grze nie było, jednak nad trybuną honorową olsztyńskiego stadionu można przeczytać, że „najlepsze przed nami”...

* 25. kolejka: Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1 (Stefanik 68, Čikoš 90 - Gojko 34), Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (Marquitos 41 k, Baszłaj 80 samob. - Danielak 35, Baszłaj 90), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziądz 3:3 (Putiwcew 26, Purece 63, Wlazło 79 - Haaren 13, Criciúma 77 k, Janiak 90), GKS 1962 Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (Szczepan 27 - Szufryn 36, Małkowski 71 k), Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice (17), Odra Opole - Warta Poznań 2:0 (Piech 36, Janus 50 k), Radomiak Radom - Chrobry Głogów 2:0 (Kaput 42, Mikita 88 k), GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec (17:40), GKS Tychy - Stal Mielec 2:4 (Stasik 44 samob., Mańka 60 - Domański 45+1, Mak 69, Bodzioch 82, Żyro 90).