Stomil Sosnowca nie zdobył...

2020-06-07 14:33:30(ost. akt: 2020-06-07 18:56:54)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Przed meczem w Sosnowcu olsztynianie byli zaledwie na 14. miejscu w pierwszoligowej tabeli, ale dzięki zwycięstwu z Zagłębiem podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego mogli awansować na ósmą pozycję. Nie awansowali, bo przegrali...
* Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
1:0
- Karbowy (36), 1:1 - Sobczak (60 k), 2:1 - Piasecki (62)
STOMIL: Skiba - Szota, Biedrzycki, Mosakowski, Straus - Molloy (64 Carolina), Tecław (50 Hajda), Pałaszewski, Lech (69 Hinokio), Gancarczyk - Sobczak

Olsztynianie, którzy musieli zagrać bez wykluczonego za kartki Bucholca oraz przeziębionego Siemaszki, zaczęli z animuszem i w 5. min Lech, Sobczak i Gancarczyk przeprowadzili akcję, po której ten ostatni z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Niestety, podający Sobczak był na spalonym.
Mecz mógł się podobać, oba zespoły myślały o zwycięstwie, więc akcje przenosiły się od jednego pola karnego do drugiego. Stomilowcy byli aktywni w ataku, a zarazem czujni w obronie, gdzie musieli jednak cały czas uważać na Małeckiego, który jesienią w Olsztynie zdobył dwa gole (Zagłębie wygrało wtedy 3:1).
Stomil uzyskał niewielką przewagę, lecz w 36. min prowadzenie objęli sosnowiczanie: 25 metrów od bramki piłkę dostał niepilnowany Karbowy i popisał się zaskakującą „bombą”, po której piłka wpadła w „okienko”. A po chwili mogło być już 2:0, bowiem Małecki trafił w poprzeczkę.
Po przerwie olsztynianie natychmiast rzucili się do odrabiania strat, no i w 60. min w polu karnym Zagłębia sfaulowany został Sobczak, który po chwili pewnie wykorzystał jedenastkę.
Niestety, radość z remisu trwała tylko kilkadziesiąt sekund, bo po wznowieniu gry gospodarze wyprowadzili akcję, którą celną główką wykończył Piasecki.

W ostatnich minutach olsztynianie byli częściej przy piłce, wymieniali mnóstwo podań, ale nie przybliżało to ich nawet do pola karnego rywali. Dopiero w 89. min udało się to Sobczakowi, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz Zagłębia. Dwie minuty później Sobczakowi zabrakło kilku centymetrów, bo po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki.
W efekcie Stomil przegrał, w trzech ostatnich ligowych meczach zdobywając tylko jednego - i to z karnego - gola.

* Inne wyniki 24. kolejki: Wigry Suwałki - Miedź Legnica 1:1 Czułowski 77 - Mijušković 90), Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 0:0, Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 1:0 (Benedyczak 43), Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0 (Apolinarski 62, Boczek 75), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (Roginić 30), GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:2 (Lewicki 66 - Mikołajczak 40, 69), Sandecja Nowy Sącz - Radomiak Radom 1:2 (Gabrych 61 - Makowski 20, Michalski 53), Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:2 (Piech 52 - Ali 66, Janasik 84 s).