Legia utrzymała przewagę nad Piastem

2020-06-07 20:00:00(ost. akt: 2020-06-07 20:04:38)
W 28. kolejce PKO Ekstraklasy przełamała się wreszcie Pogoń, która po golu Kamila Drygasa pokonała u siebie Cracovię. Liderem cały czas jest Legia.
Dzięki pierwszej wygranej od 21. kolejki (później były trzy remisy i trzy porażki), „Portowcy” awansowali na trzecie miejsce w tabeli, spychając z „pudła” Śląsk. Z kolei dla Cracovii była to już szósta z rzędu ligowa przegrana!
Wrocławski Śląsk mógł wrócić na trzecią pozycję w tabeli, jednak przegrał w Gdyni z broniącą się przed spadkiem Arką, która jeszcze do 82. minuty przegrywała 0:1, ale popisała się skutecznym finiszem. A propos gry do końca, to taką zaprezentowali też piłkarze innych drużyn, żeby wymienić broniącego tytułu Piasta, który nie rezygnuje z pościgu za liderującą Legią. Gliwiczanie przegrywali w Kielcach od 14. min, ale w ciągu 11 minut drugiej połowy całkowicie odwrócili losy tego spotkania.
Jeszcze efektowniejsza pogoń za wynikiem stały się udziałem Jagiellonii, która przegrywała już 0:2 z Wisłą Płock, ale w doliczonym czasie gry uratowała punkt (pierwsze trafienie Jakova Puljicia w ekipie z Podlasia), a także Lecha, który z 1:3 do przerwy wyciągnął wynik w Lubinie na 3:3. Mimo prowadzenia, zwycięstw nie udało się dowieźć do końca ani coraz szybciej dryfującemu w stronę Fortuna 1. Ligi ŁKS (1:1 w Bełchatowie z Rakowem), ani Górnikowi, który zamiast szóstej z rzędu wygranej w Zabrzu, musiał się pogodzić ze stratą punktów z Lechią (z 2:0 do 2:2).

* 28. kolejka: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:1 (Danch 82, Vejinović 90 - Chrapek 12 k); Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 1:1 (Jach 49 - Gracia 32); Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:2 (Jirka 19, 66 - Zwoliński 79, 87); Zagłębie Lubin – Lech Poznań 3:3 (Starzyński 8 k, 40 k, Żivec 26 - Gytkjaer 21, Kamiński 76, Dani Ramírez 88 k); Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 2:2 (Bida 67, Puljić 90 - Sheridan 29, Furman 61 k); Korona Kielce – Piast Gliwice 1:2 (Forsell 14 - Milewski 65, Jorge Felix 76); cz. kartka: Żubrowski (27, Korona, za drugą żółtą); Pogoń Szczecin – Cracovia 1:0 (Drygas 64); cz. kartka: Helik (90+3, Cracovia, za drugą żółtą). Mecz Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:3 (Burliga 29 - Pekhart 57, 70, Gwilia 76).