Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Rominta i Olimpia jeszcze czekają

2020-06-01 10:00:00 (ost. akt: 2020-05-31 20:39:35)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Na początku maja pojawiła się informacja, że Rominta Gołdap i Olimpia Olsztynek, wicemistrzowie okręgówki, być może zagrają w IV lidze. Na razie na ich awans nie zgodził się WMZPN, ale do 15 czerwca sytuacja może się zmienić.

Przypominamy, że w naszym regionie z awansu cieszą się następujące zespoły: Sokół Ostróda (do II ligi), GKS Wikielec (do III), Błękitni Pasym i Delfin Rybno (do IV), Jurand Barciany, Pomowiec Gronowo Elbląskie, MKS Jeziorany, Radomniak Radomno (do okręgówki) oraz Rona 03 Ełk, Olimpia Miłki, Wałsza Pieniężno, Zagłada Lisów, MGKS Miłakowo, Tęcza II Biskupiec, Wicher Gwiździny i Avista Łążyn (do klasy A).
Ale na początku miesiąca pojawił się pomysł, by awansowały także kluby, które zajęły drugie miejsca w rozgrywkach okręgówki oraz klasy A, czyli: Rominta Gołdap, Olimpia Olsztynek, Pogoń Banie Mazurskie, Zatoka II Braniewo, Leśnik Nowe Ramuki i Czarni Rudzienice.
Perspektywa awansu podgrzała nastroje w większości tych klubów, ale ostatecznie ich piłkarze, działacze, trenerzy i kibice muszą się obejść smakiem, bowiem Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej na razie odrzucił ten pomysł.

- Wielka szkoda, że tak się stało - uważa Ryszard Sosnowicz, przed laty wiceprezes Stomilu w czasach świetności olsztyńskiego klubu. - Związek zachował się w tej sytuacji niczym pies ogrodnika, czyli sam nie zje i drugiemu nie da.

Cały tekst przeczytaj w poniedziałkowym wydaniu Gazety OlsztyńskiejPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB