Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Na I ligę żona łatwiej się zgodzi

2020-05-22 12:00:00 (ost. akt: 2020-05-21 23:29:11)
Maciej Dobrowolski, Maciej Kowalczuk i Piotr Poskrobko wprowadzili AZS Olsztyn do Serii B I ligi

Maciej Dobrowolski, Maciej Kowalczuk i Piotr Poskrobko wprowadzili AZS Olsztyn do Serii B I ligi

Autor zdjęcia: archiwum GO

W 1995 roku - po spadku siatkarzy AZS Olsztyn z Serii B I ligi - w klubie doszło do zmian kadrowych. Nowym szkoleniowcem drugoligowców został Zbigniew Ptak, a w sprawach organizacyjnych miał mu pomagać kierownik drużyny Józef Kopaczel.

Siatkarze z Kortowa przygotowania do sezonu rozpoczęli 12 lipca 1995 roku. Trzeba przyznać, że - jak na zaledwie drugoligowy zespół - plan przygotowań był ambitny. Po rozegraniu kilku sparingów z krajowymi rywalami, ekipa trenera Ptaka wzięła udział w turnieju w szwajcarskim Bernie, a w drodze powrotnej zatrzymała się w Berlinie, by rozegrać sparing z miejscowym zespołem Post. Po powrocie do Polski olsztynianie zagrali w turnieju w Międzyrzeczu, po czym wyjechali na obóz do Cetniewa.
„Chłopcy pracują bez zarzutu. Chyba dobrze się stało, że teraz zajmuje się nimi trener spoza olsztyńskiego środowiska. Mam może nieco inne spojrzenie na tę dyscyplinę i sporo zagranicznych doświadczeń” - 4 września na łamach „Gazety Olsztyńskiej” stwierdził Zbigniew Ptak (wcześniej pracował m.in. w Szwajcarii), w którego kadrze znaleźli się: Poskrobko, Kowalczuk, Kuciński, Grynkiewicz, bracia Karwowscy, Kowalczyk, Paprocki, Skotnicki, Rybak, Bielecki i Dobrowolski.
Warto zauważyć, że w sezonie 1995/96 w II lidze był jeszcze jeden zespół z Warmii i Mazur, o ile jednak AZS ART myślał o awansie, to Gwardia Kerkopol Szczytno chciała się tylko utrzymać na tym poziomie.

Jak przebiegał sezon oraz czy olsztynianie awansowali? Czytaj w piątkowej Gazecie Olsztyńskiej
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB