2020-03-12 17:27:19(ost. akt: 2020-03-12 17:31:25)
Intelly

Intelly

Autor zdjęcia: OSiR

W ekstraklasie OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Młode Wilki i Abram Team nie zwalniają tempa. Powody do zadowolenia mają też gracze Nocożerców i Intelly, którzy dopisali po trzy punkty do swojego dorobku.
Konfrontacja Intelly z Michelinem miała dla obu drużyn niebagatelne znaczenie. Walczące o utrzymanie ekipy potrzebowały punktów, dlatego mogliśmy spodziewać się zażartej walki. Beniaminek pokazał jednak klasę i dość łatwo pokonał przedstawicieli francuskiego potentata motoryzacyjnego 2:0 (25:21; 25:17). MVP został Michał Dryhynycz.

Michelin po „rozgrzewce” z Intelly przystąpił do niełatwego meczu z zawsze mocnymi Nocożercami. Kandydaci do walki o podium zaczęli „niemrawo” od stanu 1:5, ale z akcji na akcję grali coraz lepiej i zgodnie z oczekiwaniami wygrali premierową partię 25:15! W drugim secie przewaga Nocożerców również nie podlegała dyskusji i znalazła swe przełożenie na końcowy wynik seta, a tym samym meczu. Rezultat 25:17 dla Nocożerców. MVP został Artur Skrodzki.

Jeżeli Abram Team w czterech czekających go spotkaniach zdobędzie komplet punktów, będzie cieszył się z wygrania OLSA w sezonie 2019/20. Ekipa Pawła Polechońskiego wie o tym doskonale, więc w meczu z Nocożercami ubiegłoroczni wicemistrzowie zagrali naprawdę solidne spotkanie. Dwa stosunkowo pewnie wygrane sety, odpowiednio do 20 oraz 21 rozstrzygnęły sprawę trzech punktów oraz końcowego triumfu. MVP został Patryk Dobkowski.

Młode Wilki w obliczu zwycięskiej passy Abram Teamu wiedziały, że w meczu z Rupi nie mogą pozwolić sobie nawet na najdrobniejsze potknięcie. Potencjał Rupi jest jednak znacznie większy, aniżeli aktualnie zajmowane miejsce w ligowej tabeli, dlatego mogło być ciekawie. Tomasz Pszczółkowski i spółka zaczęli z impetem i w momencie gdy prowadzili 16:12 byli na najlepszej drodze, aby wygrać pierwszego seta. Wilki nie dały się jednak złamać i zamknęły seta wynikiem 25:22. W drugiej partii gra również była wyrównana, ale siła ognia, jaką dysponuje najlepszy w tym sezonie team, okazała się wystarczającym atutem. Młode Wilki Wygrały 25:21 i wciąż są liderem tabeli. MVP został Krzysztof Daszkiewicz.

10. Michelin 16 8 7:29

Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem tymczasowo zawieszamy rozgrywki OLSA.