2020-03-05 15:01:42(ost. akt: 2020-03-05 15:05:30)
Młode Wilki

Młode Wilki

Rozgrywki Ekstraklasy OLSA, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, wchodzą w decydującą fazę.
Gracze Intelly to, najogólniej mówiąc, specjaliści od trzysetowych batalii. W meczu z Nocożercami „miłośnicy” tie-breaków potwierdzili dotychczasową prawidłowość. Pierwszego seta wicemistrzowie OLSA z sezonu 2017/18 wygrali 25:22, ale później Intelly włączyło „drugi bieg” i rozbiło faworyzowaną ekipę 25:17. W decydującej rozgrywce beniaminek nieco spuścił z tonu, co było wodą na młyn dla pretendentów do top 3. Nocożercy ostatecznie wygrali 2:1 i niejako w nagrodę awansowali na czwarte miejsce w tabeli. MVP został Bartosz Zaborowski.

Intelly w swoim drugim spotkaniu środowego wieczoru podtrzymało tradycję. Netland zaczął wprawdzie z wysokiego „c”, wygrywając premierową partię 25:15, ale Intelly nie zwykło kończyć spotkań po dwóch setach... Drugi set zakończył się wynikiem 17:25 z perspektywy Netland. Tie-break to istny rollercoaster „bez trzymanki”. Próbę nerwów lepiej wytrzymali zdeterminowani gracze Netland (16:14!). Intelly może sobie „pluć w brodę”, ponieważ mimo dobrej postawy przegrało dziesiątego tie-breaka w sezonie…! MVP został Artur Szynaka.

Abram Team ani myśli ułatwiać Młodym Wilkom drogi na szczyt. By jednak skutecznie bić się o końcowy triumf ekipa Pawła Polechońskiego potrzebowała kompletu punktów w starciu z zawsze groźnym AKS Kormoran. Tym razem poszło zaskakująco gładko… Zgrany kolektyw, jakim w bieżącym sezonie jest Abram Team, wygrał 2:0 (25:21; 25:18) i w dalszym ciągu znajduje się tuż za „plecami” swoich najgroźniejszych konkurentów. MVP został Paweł Borkowski.

Młode Wilki są na najlepszej drodze do wygrania OLSA. Adam Awiżeń i spółka trzymają równą, wysoką formę, dzięki czemu o tym, czy zdobędą tytuł, zadecydują oni sami. Michelin, który niebezpiecznie oddalił się od zespołów walczących o utrzymanie się w Ekstraklasie, w środowy wieczór nie był w stanie postawić się pewnie grającym „wilkom”. Dwa sety wygrane przez lidera, odpowiednio do 20 i 17, szybko załatwiły sprawę, pozwalając Młodym Wilkom szykować się do kolejnych arcyważnych potyczek. MVP został Michał Bajor.