AZS UWM High Heels został jeszcze puchar

2020-03-01 20:00:00(ost. akt: 2020-03-03 17:12:50)
AZS UWM High Heels Olsztyn

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Piłkarki AZS UWM High Heels pokonały Gwiazdę Toruń, kończąc I ligę futsalu na trzecim miejscu. Olsztynianki grają jeszcze w Pucharze Polski.
* AZS UWM High Heels Olsztyn – FC Gwiazda Toruń 3:1 (2:0)
1:0
– Klonowska (2), 2:0 – Michalska (8), 2:1 – Muszyńska (27), 3:1 – Kojadyńska (28)
AZS UWM: Kojadyńska – Leszczyńska, Michalska, Piwko, Klonowska. Rezerwa: Cwalińska, Seroka, Krajewska, Dąbrowska, Karwacka, Wasilewska, Łapińska, Duda.

W sobotę swoje ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie rozegrał AZS UWM High Heels. Już przed meczem wiadomo było, że olsztynianki nie powtórzą swojego wyczynu z poprzedniego sezonu, kiedy to zajęły drugie miejsce w tabeli, uzyskując prawo gry w barażach o Ekstraligę. Mimo to zagrały na 100 procent i zakończyły rozgrywki wygraną.

* 10. kolejka: Helios Białystok – Zdrowie Garwolin 7:3, Praga Warszawa – Unifreeze Górzno 0:5 vo (Praga wycofała się z rozgrywek).

6. Praga 10 3 20:43

O ile olsztyńskich „Wysokich Obcasów” nie zobaczymy już w ligowych zmaganiach, to mają one jeszcze przed sobą grę w 1/8 finału Pucharu Polski. Za dwa tygodnie (14 lub 15 marca) AZS UWM zagra na wyjeździe z Ladies Football Academy Szczecin.
A w 1/16 finału podopieczne trenerki Ewy Kuliś wyeliminowały ekstraklasowego Włókniarza Białystok, przy czym to spotkanie zostało rozegrane dość nietypowo, bo w sali Liceum Ogólnokształcącego nr 5.

* AZS UWM High Heels Olsztyn – Włókniarz Białystok 4:2 (2:1)
1:0, 2:0
– Michalska (4, 14), 2:1 – Lasota (18), 2:2 – Pieszko (23), 3:2 – Michalska (34), 4:2 – Klonowska (39)
AZS UWM: Kojadyńska – Cwalińska, Klonowska, Leszczyńska, Michalska; rezerwowe: Krajewska – Seroka, Duda, Dąbrowska, Karwacka, Wasilewska, Piwko, Łapińska.

Do przerwy AZS UWM prowadził 2:1, bo na początku meczu dwukrotnie Magdalenę Kosowską pokonała Nina Michalska. Rywalki na dwie minuty przed przerwą zdobyły bramkę kontaktową – mocnym uderzeniem w okienko popisała się Julia Lasota. Na początku drugiej połowy stan rywalizacji wyrównała Natalia Pieszko, ale na sześć minut przed końcem – po faulu na Julii Klonowskiej – swojego trzeciego gola, tym razem z rzutu karnego, zdobyła Michalska. Pod koniec Włókniarz wprowadził do gry „lotną” bramkarkę i mało brakowało, a ta ryzykowna zmiana dałaby gościom wyrównanie, bo po jednym ze strzałów z okolic środka boiska piłka trafiła w słupek bramki AZS UWM.
Olsztynianki czekały na jakiś błąd Włókniarza w rozgrywaniu piłki, no i się doczekały – po jednym z przechwytów, w stronę bramki białostocczanek popędziła Julia Klonowska i pakując piłkę do białostockiej bramki, ostatecznie wyjaśniła kwestię awansu.

* Inne mecze 1/16 finału Pucharu Polski: AZS UŚ Katowice – ISD AJD GOL Częstochowa 2:2, k. 4:3; SWD Wodzisław Śląski – Rolnik Głogówek 1:4; Lady Grembach Łódź – AZS SGGW Warszawa 4:1; DTS Helios Białystok – AZS UW Warszawa 1:3; Ladies Football Academy Szczecin – AZS UG Gdańsk 3:2.